Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Prielożny bez szans na selekcjonera reprezentacji

Prielożny bez szans na selekcjonera reprezentacji

Słowak Igor Prielożny jest faworytem kibiców w wyścigu po posadę trenera reprezentacji Polski w siatkówce, ale kadry nie obejmie.

Słowak Igor Prielożny jest faworytem kibiców w wyścigu po posadę trenera reprezentacji Polski w siatkówce, ale kadry nie obejmie.

Pierwszym trenerem męskiej reprezentacji wciąż jest Stanisław Gościniak. Jego kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wygasa już jednak za niespełna dwa tygodnie. Dla nikogo w związku nie jest tajemnicą, że nowej umowy nikt Gościniakowi nie zaproponuje. Do końca roku wydział szkolenia (szefują mu byli trenerzy reprezentacji Waldemar Wspaniały i Ireneusz Mazur) ma przedstawić zarządowi PZPS kandydaturę nowego „pierwszego” męskiej kadry.W skład wydziału mają wejść najlepsi polscy trenerzy, którzy – co wielce prawdopodobne – wybiorą kandydata… spośród siebie. Jest praktycznie pewne, że nowym szkoleniowcem męskiej reprezentacji zostanie ktoś urodzony nad Wisłą.

W internetowej sondzie na stronie Polskiej Ligi Siatkówki, w której wzięło udział blisko trzy tysiące kibiców, prowadzi wprawdzie Słowak Igor Prielożny (trener mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla i asystent Stanisława Gościniaka) – ma ponad 40 procent głosów, ale raczej nie może on liczyć na poparcie wydziału szkolenia. Powód? Obaj jego szefowie, choć nie chcą obecnie mówić o żadnych szczegółach, w jednym punkcie są zgodni – w Polsce mamy wystarczająco dużo dobrych trenerów, by nie szukać ich za granicą.

Kto może spodziewać się nominacji, a już na pewno zostanie zaproszony na rozmowy z członkami wydziału? Według informacji „ŻW” będą to Edward Skorek (9 procent poparcia w internetowej sondzie, obecnie trener Pamapolu Częstochowa), Wojciech Drzyzga (10 procent, obecnie komentator TV4, prowadził AZS Olsztyn) i Grzegorz Ryś (prowadzi PZU AZS Olsztyn, a dwa lata temu poprowadził reprezentację juniorów do tytułu mistrzów świata).

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved