Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Świata dla niskich siatkarzy

Mistrzostwa Świata dla niskich siatkarzy

W stolicy Indonezji, Dżakarcie odbyły się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn o wzroście do 185cm - Men's U-185 World Invitational – wygrane przez Indonezję.

W stolicy Indonezji, Dżakarcie odbyły się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn o wzroście do 185cm – Men’s U-185 World Invitational – wygrane przez Indonezję.

W zawodach brały udział reprezentacje z pięciu krajów. Był to pierwszy turniej, w którym występowały ograniczenia wzrostu uczestników.Jak wynika ze statystyk, 75% światowej populacji ma poniżej 185cm wzrostu. „(…) W związku z tym, wiekszość ludzi na świecie może wziąć w nich udział” powiedział szef komitetu organizacyjnego Jetty Pattiasina. Głównym celem FIVB jest spopularyzowanie tej odmiany siatkówki, aby w przyszłości mogły odbywać się jej regularne rozgrywki.

Przewodnicząca indonezyjskiego związki siatkówki i vice-dyrektor FIVB Rita Subowo: „Mamy nadzieje ze FIVB zaakceptuje zawody i będą one mogły być rozgrywane co roku, oraz że dyscyplina ta znajdzie się w programie igrzysk olimpijskich w 2008 roku, jednak na razie w formie pokazowej”.

  Kraj    Pkt.    Mecze        Sety
           Wygrane Przegrane  Wygrane Przegrane
1. Indonezja  7     3    1     9    6
2. Tajwan    7     3    1     9    6
3. Birma    6     2    2     10    6
4. Japonia   6     2    2     8    9
5. Rosja    4     0    4     3    12

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved