Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Najnowsze informacje o rannych siatkarzach

Najnowsze informacje o rannych siatkarzach

Stan zdrowia dwóch rannych siatkarzy Avii Świdnik nie pogarsza się. Przeszli oni szereg skomplikowanych operacji i zdaniem lekarzy są duże szanse na uratowanie ich życia.

Stan zdrowia dwóch rannych siatkarzy Avii Świdnik nie pogarsza się. Przeszli oni szereg skomplikowanych operacji i zdaniem lekarzy są duże szanse na uratowanie ich życia. Dariusz Jałoza, starszy brat Łukasza, który zginął w wypadku, jest przytomny i można z nim nawiązać kontakt.

Wypadek samochodowy siatkarzy Avii Świdnik, w którym zginęło trzech siatkarzy i kierowca busa, a trzech zawodników zostało ciężko rannych, miał miejsce w niedzielę nad ranem, podczas powrotu z meczu ligowego w Międzyrzeczu. Tragedia poruszyła nie tylko środowisko sportowe. Z całego kraju napływają do Świdnika wyrazy współczucia i solidarności dla rodzin i klubu.Przedstawiciele Avii zapewnili, że zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi z pogrzebami. Odbędą się one w rodzinnych miejscowościach ofiar – w Hajnówce, Kluczborku i Pabianicach.

„Dziękuję za wyrazy współczucia i solidarności, jakie cały czas do nas napływają – mówi prezes Avii Krzysztof Michalski. – Do kierownictwa Polskiego Związku Piłki Siatkowej wystąpiliśmy z prośbą o chwilowe zawieszenie udziału naszego zespołu w

rozgrywkach pierwszoligowych serii B. Prosimy o umożliwienia nam gry od drugiej rundy, a niezależnie od uzyskanych wyników o utrzymanie naszej drużyny w tej klasie rozgrywek”.

W poniedziałek wieczorem trener Krzysztof Lemieszek spotka się z zawodnikami. Dla nas wszystkich to ogromnie tragiczne przeżycie – powiedział – Czując się sportowym ojcem tych młodych chłopaków wciąż nie mogę dojść do siebie, co chwila oczy mam pełne łez, ale będę chciał uratować zespół. Starsi koledzy, pamiętający podobny dramat przed 28. lat, mówią wręcz, że oni pauzowali tylko jedną kolejkę, by właśnie sportową walką i ambicją zagłuszyć wewnętrzny ból i na parkiecie dowieść solidarności z kolegami, których celem była przecież gra w siatkówkę.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved