Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młodzież z Kędzierzyna pokonała Polską Energię

Młodzież z Kędzierzyna pokonała Polską Energię

W najciekawszym meczu pierwszej kolejki PLS Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle pokonał w niedzielę na własnym parkiecie Polską Energię Sosnowiec 3:2. Spotkanie w Kędzierzynie jeszcze raz potwierdziło starą jak siatkarski świat zasadę...

W najciekawszym meczu pierwszej kolejki PLS Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle pokonał w niedzielę na własnym parkiecie Polską Energię Sosnowiec 3:2.

Spotkanie w Kędzierzynie jeszcze raz potwierdziło starą jak siatkarski świat zasadę, która głosi, że kto nie wygrywa meczu 3:0, przegrywa 2:3. Polska Energia Sosnowiec prowadziła już 2:0 i wygrywała w trzeciej partii 21:17. Goście z Sosnowca chyba zlekceważyli młodzież z Kędzierzyna i zostali ukarani. Po niezwykle zaciętej końcówce przegrali tę partię do 33, marnując kilka piłek meczowych.Sosnowiczanie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść także w tie-breaku, w którym prowadzili niemal przez cały czas, by przegrać jednak do 16.

Porażkę Sosnowca trzeba uznać za niespodziankę. Mostostal bardzo odmłodził w tym sezonie skład i raczej nie był faworytem spotkania z Energią. Do wyróżniających się graczy w meczu należał 19-letni atakujący Mostostalu Marcel Gromadowski. O tym zawodniku mówi już cała liga. W niedzielę pokazał, że ma wielkie możliwości. 202 cm wzrostu, dynamika i niezła już technika powoduje, że może być postrachem każdego bloku w Polsce.

Zobacz:

wyniki i tabela PLS

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved