Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zmienne szczęście polskich siatkarek

Zmienne szczęście polskich siatkarek

Ze zwycięstwa w 2. kolejce włoskiej Serie A. cieszyły się Dorota Świeniewicz i Katarzyna Gujska (Despar Perugia), Magdalena Śliwa (Minetti Infoplus Vicenza) i Agata Karczmarzewska (Terra Sarda Tortolě). Małgorzata Glinka (Asystelem Novara) nie miała już tyle szczęscia..

Ze zmiennym szczęściem grały zespoły polskich siatkarek w 2. kolejce włoskiej Serie A. Ze zwycięstwa cieszyły się Dorota Świeniewicz i Katarzyna Gujska (Despar Perugia), Magdalena Śliwa (Minetti Infoplus Vicenza) i Agata Karczmarzewska (Terra Sarda Tortolě).

W „polskim” meczu Terra Sarda Tortolě Karczmarzewskiej niespodziewanie wygrał po pięciosetowej walce z drużyną Małgorzaty Glinki Asystelem Novara. Najlepsza siatkarka Europy 2003 roku miała lepsze statystyki indywidualne od swoje koleżanki z reprezentacji Polski. Glinka zdobyła 15 punktów (Karczmarzewska – 13 pkt). W przyjęciu zagrywki i ataku też minimalnie lepiej spisywała się Glinka (przyjęcie 75% – 73%, atak 32% – 26%). Najskuteczniejszą siatkarką w zespole Terra Sarda Tortolě była Natasa Leto. Dla wicemistrzyń Włoch najwięcej punktów uzyskała Virginie De Carne (22 pkt).Despar Perugia z Dorotą Świeniewicz w składzie (Katarzyna Gujska na ławce rezerwowych) zwyciężył na wyjeździe z Volley Modena 3:0. Reprezentantka Polski tradycyjnie dobrze radziła sobie w przyjęciu zagrywki (skuteczność 67%). Długotrwałe leczenie kontuzji przez Świeniewicz nie pozostało bez wpływu na jej dyspozycję w ataku, gdzie brakuje polskiej zawodniczce pewności siebie. Świeniewicz zakończyła spotkanie w Modenie z dorobkiem 11 punktów. W drużynie z Modeny dobre zawody rozegrała Mariola Zelik (panieńskie nazwisko Barbachowska). Libero polskiej kadry spisywała się kapitalnie w odbiorze (skuteczność 92% z czego 76% to tzw. przyjęcie w „punkt”). Druga z Polek w kadrze Volley Modena Kamila Frątczak odczuwa jeszcze skutki kontuzji kolana i pojawiła się w tym spotkaniu na krótką zmianę w pierwszym secie. Najwięcej punktów w zespole Desparu uzyskała Taimarys Aguero (15 pkt), a dla drużyny gospodyń Brigitte Soucy (17 pkt).

Magdalena Śliwa poprowadziła Minetti Infoplus Vicenza do zwycięstwa nad Pallavolo Reggio Emilia 3:0. Polska rozgrywająca zapisała na swoim koncie trzy „oczka”. Z rozegrania Śliwy najwięcej skorzystała Sanja Starovic (17 pkt).

W sobotnim spotkaniu drużyna Małgorzaty Niemczyk – Wolskiej Siciliani Santeramo łatwo przegrała z Pallavolo Chieri 0:3. Niemczyk – Wolska podobnie jak i jej koleżanki nie zaliczą tego meczu do udanych. Polka zdobyła zaledwie cztery punkty. W przyjęciu zagrywki Niemczyk – Wolska radziła sobie jeszcze całkiem dobrze (skuteczność 61%), ale w ataku wypadła bardzo słabo (skuteczność zaledwie 20%). Na 15 prób tylko trzy zakończyła zdobyciem punktu. W ekipie Pallavolo Chieri prym wiodła Antonina Zetowa (23 pkt).

Zobacz:

Serie A kobiet

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved