Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > MKS Muszynianka i Dalin Myślenice przed sezonem

MKS Muszynianka i Dalin Myślenice przed sezonem

Już w sobotę rozpoczną rozgrywki siatkarki naszej ekstraklasy. MKS Muszynianka i Dalin Myślenice mają dużo większe ambicje niż tylko walka o pozostanie w lidze. Obie drużyny znacznie wzmocniły swoje składy.

Już w sobotę rozpoczną rozgrywki siatkarki naszej ekstraklasy. MKS Muszynianka i Dalin Myślenice mają dużo większe ambicje niż tylko walka o pozostanie w lidze. Obie drużyny znacznie wzmocniły swoje składy.MKS Muszynianka

Zespół MKS Muszynianka rozpocznie zmagania w ekstraklasie meczem z Naftą Gaz Piła (sobota, godz. 17:00 w Muszynie). Do sezonu drużyna przygotowywała się bardzo solidnie. Nastąpiły również spore zmiany personalne.

– W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 18 meczów kontrolnych – powiedział trener Bogdan Serwiński. – Naszym celem w tym sezonie jest zajęcie wyższego miejsca niż w poprzednim sezonie, a była to 7. pozycja. Oczywiście marzeniem jest walka o 4.-5. miejsce, jednak będzie to niezwykle trudne. Drużyna Muszynianki została wzmocniona kadrowo. Doszły m.in. Joanna Mirek, Dorota Pykosz i dwie Słowaczki – reprezentantki swojego kraju. Z Grecji wróciła Monika Gorszyniecka. Aż do końca grudnia wyłączona jest z gry Marlena Mieszała, która miała kontuzję i jest po operacji. Kadrowo zespół wygląda nieźle, ale jak będzie w lidze, zobaczymy. Nie wolno zapominać, że inne zespoły również się wzmocniły. Nie będzie łatwych rywali. O każdy punkt będzie trzeba stoczyć bój.

Dalin Myślenice

Jako beniaminek serii A Dalin Myślenice nie będzie miał łatwego życia, ale też kierownictwo sekcji zapowiada walkę o każdy punkt i set bez respektu dla klasy rywali.

W sezon 2004/2005 drużyna z Myślenic wejdzie z pięcioma wzmocnieniami. Drużynę zasiliły: powracająca do Myślenic po dwunastu latach gry w Wiśle Kraków Agnieszka Lehman-Dybała, Karolina Kosek, Magdalena Saad, Sylwia Wojcieska i Marta Wrzesińska.

– Naszym głównym celem jest utrzymanie się w siatkarskiej ekstraklasie – mówi prezes Jarosław Kosek. – Nie trzymamy się jednak sztywno tych założeń. Jeśli okaże się, że jest szansa na coś więcej, będziemy chcieli ją skwapliwie wykorzystać. Drużyna jest do rozgrywek świetnie przygotowana i myślę, że pod tym względem nie będzie żadnych problemów. Wiele jednak zależy od psychiki samych zawodniczek. Jeśli nie ulękną się rywali, a wierzę, że tak będzie, mogą sprawić niejedną niespodziankę. Z dużymi nadziejami oczekujemy pierwszych spotkań.

Trener Jerzy Bicz także wierzy w waleczność zespołu: – Obiecujemy, że zrobimy wszystko, aby nie zawieść naszych kibiców, kierownictwa sekcji i sponsorów. Naszą bronią jako niedoświadczonego beniaminka jest ambicja i wola walki. W zespole panuje bojowy nastrój. Nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania. Drużyna jest młoda, a większość zawodniczek znajduje się na dorobku i choćby z tego względu każda z nich będzie chciała zademonstrować wszystkie swoje atuty.

Zobacz:

I liga seria A kobiet

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved