Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PLS w Polsacie

PLS w Polsacie

W kanałach należących do Polsatu obejrzymy spotkania ruszającej w najbliższy weekend Polskiej Ligi Siatkówki i mecze naszych ekip w Lidze Mistrzów. Natomiast telewizja publiczna w regionalnej „Trójce” zaoferuje nam mecze Pucharu Polski oraz...

W kanałach należących do Polsatu obejrzymy spotkania ruszającej w najbliższy weekend Polskiej Ligi Siatkówki i mecze naszych ekip w Lidze Mistrzów. Natomiast telewizja publiczna w regionalnej „Trójce” zaoferuje nam mecze Pucharu Polski oraz transmisje z Pucharu Konfederacji. Siatkówki w nadchodzącym sezonie będzie w telewizji naprawdę bardzo dużo.

– To mnie cieszy. To mnie cieszy. Bo bez relacji telewizyjnych żadna dyscyplina nie ma szans na popularność. My będziemy docierać do kibiców kilkoma kanałami. To ma ogromne znaczenie, bo właśnie siatkówka zalicza się do najpopularniejszych dyscyplin w kraju – zauważa szef Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.W najbliższy weekend ruszą ligowe rozgrywki mężczyzn i na początek będziemy mogli zobaczyć spotkanie Resovii z Jastrzębskim Węglem – relacja w stacji TV 4 od godz. 14:00. Natomiast w niedzielę o 15:00, także w TV 4 zobaczymy mecz Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle z Polską Energią Sosnowiec.

– Nie będziemy się ograniczać do dwóch transmisji w kolejce. Co tydzień kibice zobaczą po piętnaście godzin relacji. Wszystkie mecze, co także jest istotne, będą powtarzane na kilku antenach, czyli w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie 2 – mówi szefujący redakcji sportowej w tych programach Marian Kmita.

Przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki nie ukrywają, że prawa do pokazywania rozgrywek przekazali Polsatowi za darmo. Za podpisanie trzyletniej umowy telewizja nie musiała zapłacić, nie znaczy to jednak, że pokazywanie siatkówki nic nie kosztuje.

– Nie ukrywam, że przez trzy najbliższe sezony przeznaczymy na ten cel około trzech milionów złotych, bo wyprodukowanie relacji z jednego meczu kosztuje od trzydziestu do trzydziestu pięciu tysięcy złotych – przyznaje Kmita, gwarantując jednocześnie, że stacja w każdym z sezonów będzie emitować po 50 ligowych relacji. Oznacza to, że PLS mającej takie wsparcie medialne będzie łatwiej pozyskiwać sponsorów i reklamowawców.

Warto także podkreślić, że – wyłączając oczywiście piłkarską ekstraklasę – żadna inna liga nie może poszczycić się tak szeroką obecnością na telewizyjnym ekranie. Z resztą transmisje to nie wszystko. Co poniedziałek o godzinie 17:00 w Polsacie Sport (powtórki także w innych polsatowskich programach) pokazywany będzie magazyn siatkarski „Punkt, set, mecz”. – Zajmiemy się w nim nie tylko ligą. Także pucharami europejskimi i meczami kobiet – uzupełnia Jerzy Milewski z Polsatu.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved