Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Centrostal / Adriana / GP Bydgoszcz przed sezonem

Centrostal / Adriana / GP Bydgoszcz przed sezonem

- Z historii wynika, że co trzeci sezon w lidze kończyliśmy z medalem. Rok temu i dwa lata temu byliśmy poza podium. Wniosek jest więc jasny - mówi wiceprezes bydgoskiego klubu Waldemar Sagan.

– Z historii wynika, że co trzeci sezon w lidze kończyliśmy z medalem. Rok temu i dwa lata temu byliśmy poza podium. Wniosek jest więc jasny – mówi wiceprezes bydgoskiego klubu Waldemar Sagan.

Wczoraj oficjalnie zaprezentowano zespół Centrostalu / Adriany / Gazety Pomorskiej, który w sobotę we Wrocławiu meczem z Gwardią zainaguruje rozgrywki w serii A. To będzie już trzynasty sezon bydgoskiego zespołu w gronie najlepszych w kraju – Ta trzynastka na pewno będzie szczęśliwa. W tym sezonie chcemy bić się o medale, bo jeśli nie teraz to kiedy – zapowiada prezes klubu Marek Trzebiatowski.Dzięki pieniądzom sponsorów oraz wsparciu miasta, które przekaże 500 tys. złotych (pierwsza rata, 150 tys. już wpłynęła do kasy klubowej) udało się zatrzymać najlepsze zawodniczki m.in. Dominikę Leśniewicz, Karolinę Ciaszkiewicz i Ewę Kowalkowską oraz wzmocnić dwiema bardzo dobrymi zagranicznymi siatkarkami: Iriną Bajdiuk z Ukrainy i Iljaną Goczewą z Bułgarii.

Bajdiuk gra już w Polsce dziewiąty rok, a Goczewa pojawia się w naszej lidze po raz pierwszy.

– To z pewnością są klasowe zawodniczki, które pomogą w osiągnięciu celu – mówi trener Piotr Makowski. On też debiutuje w roli szkoleniowca pierwszego zespołu. Wcześniej prowadził w Pałacu juniorki. – Chcę nauczyć zespół walki o każdą piłkę w każdym momencie meczu. Taki styl spodoba się kibicom – mówi Makowski.

Bydgoscy fani Centrostalu / Adriany / GP będą jednak mogli zobaczyć swój zespół dopiero 30 paźdzernika w pojedynku z AZS AWF Poznań. Wcześniej czekają go dwa wyjazdowe mecze we Wrocławiu z Gwardią i w Muszynie z Muszynianką.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved