Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Priełożny jest przeciwny konkursom

Priełożny jest przeciwny konkursom

31 października wygasa kontrakt z trenerem męskiej reprezentacji siatkarzy Stanisławem Gościniakiem. Nowe władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zamierzają ogłosić konkurs na stanowisko szkoleniowca kadry. Przeciwny takiej formie wyboru selekcjonera jest Igor Priełożny.

31 października wygasa kontrakt z trenerem męskiej reprezentacji siatkarzy Stanisławem Gościniakiem. Nowe władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zamierzają ogłosić konkurs na stanowisko szkoleniowca kadry.

Asystent Gościniaka i zarazem trener zespołu Jastrzębski Węgiel, Słowak Igor Prielożny będzie ubiegał się to stanowisko, ale nie jest zwolennikiem takiej formy powoływania trenera reprezentacji.– Chyba w nim wystartuję, choć nie wiem jakie będą obowiązywały zasady i kto je ustali. Niechętnie składam taką deklarację i to z kilku powodów. Po pierwsze: zakwalifikowaliśmy się do turnieju olimpijskiego i graliśmy słabsze oraz lepsze mecze. Swój cel zrealizowaliśmy i może wypadałoby podziękować tym, którzy zapracowali na ten wynik. Po drugie: uważam, że organizowanie takich konkursów to nieporozumienie, bo albo ktoś nadaje się na to stanowisko, albo też nie. Wolałbym usłyszeć: przykro mi Igor, ale mamy lepszych kandydatów i musiałbym się pogodzić z tym faktem. I wreszcie po trzecie: atmosfera wokół trenerów obcokrajowców nie jest najlepsza…, ale nie chciałbym tego wątku rozszerzać – powiedział Prielożny na łamach „Sportu”.

źródło: de.sports.yahoo.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved