Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rusza II liga

Rusza II liga

fot. archiwum

Już w sobotę rozegrane zostaną pierwsze spotkania sezonu 2004/2005 w II lidze mężczyzn. O szansach swoich zespołów wypowiadają się trenerzy i działacze Delic-Polu Norwid Częstochowa, WTS Warka, Olimpii Sulęcin i AZS Gwardii Gubin Zielona Góra...

Już w sobotę rozegrane zostaną pierwsze spotkania sezonu 2004/2005 w II lidze mężczyzn. O szansach swoich zespołów wypowiadają się trenerzy i działacze Delic-Polu Norwid Częstochowa, WTS Warka, Olimpii Sulęcin i AZS Gwardii Gubin Zielona Góra…

 

DELIC-POL CZĘSTOCHOWA 

Meczem z Bzurą Ozorków siatkarze Delic-Polu Norwid Częstochowa zainaugurują w sobotę rozgrywki II ligi. Spotkanie odbędzie się w hali Polonia o godzinie 18:30. – Już na samym starcie ligi przyjdzie zmierzyć nam się z silnym przeciwnikiem – mówi trener Janusz Sikorski. – Bzura w poprzednim sezonie biła się o wejście do Serii A. Jednak zagramy u siebie i postaramy się wykorzystać atut własnej sali.

 

W kadrze Delic-Polu jest aż siedemnastu siatkarzy: pięciu seniorów i dwunastu juniorów. – Chcemy spokojnie utrzymać się w lidze i nie grać w barażach – dodaje Sikorski. – Dlatego postanowiliśmy pozostawić pięciu naszych absolwentów, którzy skończyli wiek juniora. Do zespołu powoli będziemy wpuszczać młodych zawodników, którzy mają nabierać doświadczenia w II lidze.

 

Sikorski na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Adama Kowalskiego. – Postanowiliśmy, że trener będzie szedł za zespołem – wyjaśnia Sikorski. – Prowadziłem kadetów, teraz oni przeszli do grupy juniorów i ja jestem z nimi. A trener Kowalski będzie zajmował się kadetami.

 

WTS WARKA

 

WTS Warka rozpoczyna w sobotę ligowy sezon. W zespole zaszło wiele istotnych zmian kadrowych. Podobnie jak w poprzednim sezonie znów mówi się o awansie na zaplecze ekstraklasy. Chyba jak nigdy dotąd są realne szanse, by powalczyć o czołowe miejsce w lidze. Trener Andrzej Warda stara się oczywiście tonować optymistyczne nastroje, ale już pobieżna analiza nazwisk składu pozwala śmielej patrzeć w przyszłość.

 

Klub ma stabilną sytuację finansową. Warecki szkoleniowiec korzysta też z porad doświadczonego koordynatora Ryszarda Boska. To wszystko sprawia, że obecnie jest w Warce klimat do stworzenia teamu zdolnego rywalizować na zapleczu ekstraklasy. Przygotowania do sezonu WTS rozpoczął 1 sierpnia. Po dwóch tygodniach treningów na własnym obiekcie ósemka zawodników wyjechała na 12-dniowy obóz do Augustowa. Na początku września skompletowano skład. Warka wzięła udział w dwóch turniejach kontrolnych w Hajnówce i Siedlcach.

 

– W sumie rozegraliśmy siedem meczów, w tym sześć wygranych – informował szkoleniowiec. WTS poniósł tylko jedną porażkę ze szwedzkim ligowcem FVB Falkenbergs. Pierwszy mecz ligowy WTS rozegra 9 października z Legią Warszawa. Ta uznana firma po chudych latach znów powraca na ligowe parkiety. U siebie siatkarze z Warki zagrają 16 października z SKS Starogard Gdański.

 

OLIMPIA SULĘCIN i AZS GWARDIA GUBIN ZIELONA GÓRA

 

Olimpia zadowoli się utrzymaniem, AZS Gwardia podejmie próbę gry o najwyższą stawkę. Jeżeli po sezonie zasadniczym obie lubuskie ekipy zajmą lokaty w czołowej czwórce, zadanie zostanie zrealizowane.

 

– Pierwszy sezon jest trudny i to bez względu na skład – przekonuje trener Olimpii Sulęcin, klubu z blisko 50-letnią tradycją, ale bez żadnego doświadczenia na szczeblu II-ligowym. A skład beniaminka spisany w kolejności alfabetycznej już po trzech nazwiskach wywoła strach u rywali. Roman Bartuzi, Jerzy Boguta, Krzysztof Dobek – wszystko to ligowi wyjadacze, pierwszy za czasów zawodniczej świetności grywał nawet w reprezentacji Polski. Ale na tym kończy się wyliczanka głośnych nazwisk, a trzej wymienieni gracze szykują się do ligowego debiutu w barwach Olimpii. Do II ligi klub awansował w oparciu o własne siły.

 

– O II ligę dla Sulęcina walczyliśmy już w 1993 roku, wtedy nie powiodło się nam na turnieju barażowym w Częstochowie. Na kolejną szansę czekaliśmy dziesięć lat. Wreszcie się udało i teraz zrobimy wszystko, żeby się tu utrzymać i osadzić na długo – mówi Stanisław Szablewski. – A najpewniejszym sposobem utrzymania jest zajęcie miejsca w czołowej czwórce przed fazą play-off. Widzimy szansę na to, by zająć miejsce w gronie czterech czołowych drużyn i postaramy się z niej skorzystać.

 

Jeśli sulęcinianom uda się zrealizować swój zamysł, powinni w decydującej fazie sezonu znaleźć się w jednej grupie z okrzepłą już w II-ligowych potyczkach ekipą AZS Gwardii Gubin Zielona Góra. W minionym sezonie zielonogórzanie otarli się o I-ligowy awans. Otarcie musiało być bezbolesne, bo siatkarze AZS-u Gwardii znów szykują się do odegrania jednej z ról wiodących.

 

– Grać wysoko, jak najwyżej, a gdy nadarzy się sposobność, awansować – określa misję dla swojego zespołu grający trener Tomasz Paluch. Pozostaje tylko pytanie, czy w tym sezonie ma zespół zdolny do gry o najwyższą stawkę? Stracił przecież aż pięciu doświadczonych siatkarzy: Marcina Czajkę, Tymoteusza Gajka, Jakuba Pudzianowskiego, Pawła Serewisa i Krzysztofa Siedleckiego. W zamian dostał doświadczonego przyjmującego – Dominika Kwapisiewicza, środkowego – Sławomira Strzałkowskiego oraz grupę juniorów.

 

– W moim przekonaniu zmiany wyjdą drużynie na dobre, oczywiście wszystko zweryfikują mecze o punkty. Ale jestem przekonany, że w tej lidze nie ma przeciwników poza naszym zasięgiem. A skoro możemy wygrać z każdym, to stać nas na awans – tłumaczy Tomasz Paluch. – Gdybym mógł liczyć na jeszcze jednego doświadczonego przyjmującego, takiego jak Dominik Kwapisiewicz, wówczas bezwarunkowo podjąłbym się doprowadzenia zespołu do I ligi.

 

Lubuskie drużyny szybko poznają swoje sportowe oblicza, bowiem zainaugurują sezon w Sulęcinie. – Jesteśmy małym ośrodkiem. Znamy swoje miejsce w szeregu. Utożsamiamy się z Zieloną Górą i życzymy awansu do I ligi. Ale meczu na pewno nie odpuścimy, bo to by było nie po sportowemu – mówi Stanisław Szablewski. – Jeżeli jednak nie uda się nam zwyciężyć, ale zawodnicy zrobią wszystko, żeby tego dokonać, to i tak im pogratuluję.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved