Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wszystkie kluby dopuszczone, niektóre warunkowo

Wszystkie kluby dopuszczone, niektóre warunkowo

fot. archiwum

Wszystkie zespoły Polskiej Ligi Siatkówki - jest ich dziesięć - będą mogły przystąpić 16 października do rozgrywek ligowych, choć większość nie spełnia wymaganych warunków.

Wszystkie zespoły Polskiej Ligi Siatkówki – jest ich dziesięć – będą mogły przystąpić 16 października do rozgrywek ligowych, choć większość nie spełnia wymaganych warunków.

 

Na szczęście Polska Konfederacja Sportu po raz kolejny zgodziła się przymknąć oko na fakt, że kluby nie przekształciły się w sportowe spółki akcyjne, którymi są od kilku lat: Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle i Polska Energia Sosnowiec. Na dobrej drodze do prawdziwego zawodowstwa są: Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel. Oba kluby złożyły już wniosek do sądu o rejestrację. 

Co z pozostałymi sześcioma drużynami? – Sporo czasu potrzebują kluby akademickie AZS Politechnika Warszawa i PZU AZS Olsztyn. Oba muszą mieć zgodę senatu uczelni, a to trwa – mówi wiceprezes PLS, Jan Zaręba. -Nieźle prace wyglądają w Częstochowie i Rzeszowie. Najgorsza sytuacja jest w Nysie i Radlinie.

 

Górnik Radlin jeszcze niedawno nie chciał przecież grać w PLS i słał pisma do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o przesunięcie do drugiej ligi. Teraz chcą grać w PLS, ale ze spółką są w lesie – powiedział wiceprezes PLS, Jan Zaręba.

 

Podczas wtorkowego spotkania Rady Nadzorczej PLS z przedstawicielem PKSport i prezesem PZPS Mirosławem Przedpełskim ustalono warunki, na jakich kluby zostaną dopuszczone do rozgrywek. Wysoka kara finansowa grozi tym zespołom, które do końca roku nie zdążą przekształcić się w spółki.

 

Te ośrodki, które nie wyrobią się do końca rozgrywek 2004/2005 nie zostaną dopuszczone do rywalizacji w PLS w kolejnym sezonie.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved