Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparta Złotów ma się dobrze

Sparta Złotów ma się dobrze

fot. archiwum

MLKS Sparta Złotów nie zapłaci kary 5 tysięcy złotych za wycofanie się z rozgrywek serii B. W co trudno dziś uwierzyć – podreperuje także klubowy budżet! A wszystko za sprawą – jak się okazuje – bardzo operatywnego prezesa Edwarda Biangi.

MLKS Sparta Złotów nie zapłaci kary 5 tysięcy złotych za wycofanie się z rozgrywek serii B. W co trudno dziś uwierzyć – podreperuje także klubowy budżet! A wszystko za sprawą – jak się okazuje – bardzo operatywnego prezesa Edwarda Biangi.

 

Przypomnijmy: trwające blisko dwa miesiące "negocjacje" zarządu MLKS Sparta z Radą Sponsorów, której przedstawiciele, wbrew aktualnym realiom, próbowali wymóc start siatkarek Sparty w rozgrywkach serii B, spełzły na niczym, a miniony czas uznano za wyjątkowo stracony. 

Niewiele brakowało, aby nierozsądne działania skończyły się dla złotowskiego klubu finansową czkawką – bynajmniej na pewien czas. Jeszcze w ubiegłym tygodniu wydawało się, że niemal przesądzona jest kara finansowa w wysokości 5 tysięcy, którą z uwagi na wycofanie zespołu złotowski klub wpłacić musi do kasy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. A jednak stało się coś, o czym wielu przestało już nawet marzyć. Okazało się, że operatywność nowego prezesa klubu jest w tym kontekście nieoceniona. Otóż prowadzona pod koniec ubiegłego tygodnia przez Edwarda Biangę "penetracja środowiska siatkarskiego" przyniosła wymierny efekt: znalazł się klub, który po konsultacjach zgodził się przyjąć warunki oferowane przez Spartę. A więc Sparta nie tylko uratowała 5 tysięcy, ale jej klubowe konto zostanie w znaczącym wymiarze podreperowane.

 

– Na nasze konto wpłynęła już pierwsza rata z tytułu oddania (połączenia) miejsca w serii B – powiedział nam Edward Bianga. – Z pewnością usprawni nam to płynność finansową w klubie. Gdyby nie to, biorąc jeszcze pod uwagę karę do PZPS, moglibyśmy, przynajmniej na jakiś czas, popaść w tarapaty finansowe – dodaje prezes MLKS Sparta. A tak w klubie będą fundusze nie tylko na bieżące wydatki, ale również na pokrycie zaległych zobowiązań.

 

Seria B wystartuje w najbliższą sobotę. Politechnika, która pierwotnie miała przyjechać do Złotowa, wyląduje teraz znacznie bliżej, bowiem przyjdzie się jej zmierzyć w Ostrowcu Świętokrzyskim. Właśnie tam w wyniku połączenia ze Spartą kibice będą mogli śledzić rywalizację na bezpośrednim zapleczu siatkarskiej elity kobiet.

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved