Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontuzje w Resovii

Kontuzje w Resovii

fot. archiwum

Środek to obecnie najbardziej newralgiczna formacja w drużynie siatkarzy Resovii. A wszystko z powodu kontuzji etatowych graczy tej linii – Mariusza Kuczki i Łukasza Perłowskiego.

 

Środek to obecnie najbardziej newralgiczna formacja w drużynie siatkarzy Resovii. A wszystko z powodu kontuzji etatowych graczy tej linii – Mariusza Kuczki i Łukasza Perłowskiego.

 

Trener Jan Such ma nie lada problem. Z grona środkowych został mu tylko w pełni sprawny Paweł Kupisz. "Sztukuje" więc tę linię raz Wojciechem Pawłowskim, raz Stanisławem Pieczonką… Brak wspomnianej dwójki widać jak na dłoni. Tymczasem do inauguracji rozgrywek w ekstraklasie tylko 11 dni. Już dziś wiadomo, że rzeszowski beniaminek będzie się musiał obejść bez Kuczki i Perłowskiego przez dłuższy czas. 

– We wtorek jadę na konsultację do specjalistycznej kliniki w Żorach, gdzie miałem zabieg zerwanych więzadeł w stawie skokowym. Może lekarze zdejmą mi już szwy, a za dwa tygodnie pozbędę się gipsowej szyny – mówi Kuczko. – Potem przez dwa tygodnie będę uczył się chodzić. Czekają mnie trzy miesiące intensywnej rehabilitacji, już biorę serie laserów na kostkę. Chciałbym wrócić na parkiet jak najwcześniej, ale myślę, że jak wszystko będzie dobrze, to będę gotowy do gry na pełnych obrotach na drugą rundę.

 

W miniony czwartek, również w Żorach, zabieg miał Perłowski. – Miałem pęknięte ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego barku. Chodzę z ręką na temblaku, lekarze zalecili mi go na dwa miesiące – informuje Perłowski. – Potem przez kolejne dwa miesiące będę przechodził specjalistyczną rehabilitację. Myślę, że w wariancie optymistycznym będę gotowy do gry w lutym.

 

W siatkówce bez solidnego środka ani rusz. Wypada mieć nadzieję, że do powrotu Kuczki i Perłowskiego trenerowi Suchowi uda się "przekwalifikować" na tę pozycję Pawłowskiego lub Pieczonkę.

 

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved