Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zarząd PZPS ma nowe prezydium

Zarząd PZPS ma nowe prezydium

fot. archiwum

W poniedziałek około godziny 18:30 na konferencji prasowej w hotelu Grand w Warszawie ogłoszono skład nowego prezydium PZPS. Wiceprezesami zostali Waldemar Wspaniały, Andrzej Gołaszewski oraz Bogusław Adamski.

 

W poniedziałek (10.04) około godziny 18:30 na konferencji prasowej w hotelu Grand w Warszawie ogłoszono skład nowego prezydium PZPS.

 

Powołano również dwa nowe wydziały:– Wydział Szkolenia Młodzieży

– Wydział d.s. Wizerunku i Marketingu

 

W nowym prezydium zasiądą:

 

Mirosław Przedpełski (prezes)

Waldemar Wspaniały (vice prezes)

Andrzej Gołaszewski (vice prezes)

Bogusław Adamski (vice prezes)

Andrzej Kiszczak (sędziowie)

Marek Bykowski

 

Sekretarzem generalnym do czasu rozpisania konkursu, (co nastąpi na kolejnym posiedzeniu w dniu 25.10.2004) pozostanie Marek Irek .

 

Prezes Przedpełski sytuację finansową związku określił jako nienajgorszą, chociaż nie dobrą. Zapowiedział również, iż wkrótce zostanie przeprowadzony audyt, którego wyniki zostaną opublikowane. Zapewnił również, że Liga Światowa odbędzie się w Polsce, a jej dyrektorem na pewno nie zostanie Janusz Biesiada.

 

Nowy trener reprezentacji mężczyzn zostanie wybrany w konkursie, którego reguły ustali Wydział Szkolenia (na dzień dzisiejszy są w nim Waldemar Wspaniały i Ireneusz Mazur). Jeśli zaś chodzi o trenera Niemczyka, to w listopadzie zostanie podsumowana jego praca i ustalone zostanie, czy dalej będzie trenerem kadry (kontrakt Niemczyka jest bezterminowy).

 

Za ciekawą należy uznać wypowiedź Waldemara Wspaniałego. Na pytanie, czy chciałby, aby trener kadry siatkarzy pochodził z zagranicy, stwierdził: "Jestem Polakiem i wolałbym na tym stanowisku Polaka, poza tym trenerzy z innych krajów mogą nie być w naszym zasięgu finansowym".

 

Nowy prezes PZPS poinformował również, że TVP jest zainteresowana podpisaniem 4-letniej umowy dot. Ligi Światowej. Zapewnił o doskonałej atmosferze wyborów prezydium, które odbywały się niemal jednomyślnie.

 

Prezes zapewnił również, ze wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa PZPS, która ma być ciekawsza i bardziej aktualna, bowiem dziś znacznie przewyższają ją poziomem portale siatkarskie.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved