Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polki walczyły o Superpuchar Włoch

Polki walczyły o Superpuchar Włoch

fot. archiwum

Trzy Polki zagrały w turnieju finałowym o Superpuchar Włoch, ale żadna nie zdobyła tego trofeum. W Cuneo wygrał zespół Foppa Bergamo, który w decydującym meczu gładko pokonał Despar Perugia z Dorotą Świeniewicz i Katarzyną Gujską.

Trzy Polki zagrały w turnieju finałowym o Superpuchar Włoch, ale żadna nie zdobyła tego trofeum. W Cuneo wygrał zespół Foppa Bergamo, który w decydującym meczu gładko pokonał Despar Perugia z Dorotą Świeniewicz i Katarzyną Gujską.

 

Impreza została zorganizowana w nowej formule (grały cztery czołowe włoskie drużyny). W ubiegłym roku o Superpuchar walczyły po prostu mistrz (Despar) i finalista Pucharu Włoch (Puchar zdobyła również drużyna z Perugii), Asystel Novara. Wygrał wówczas Asystel. 

Tym razem wicemistrz Włoch z Małgorzatą Glinką w składzie poległ już w półfinale z Desparem. Glinka zdobyła 18 punktów, Świeniewicz 8, zaś Gujska nie weszła na boisko.

 

– To był mój pierwszy mecz o poważną stawkę po kontuzji – powiedziała Świeniewicz, która w marcu złamała nogę w kostce i niedawno wróciła do treningu – Bardzo się bałam. Poza tym sala w Cuneo jest podobna do tej na Teneryfie, gdzie doznałam kontuzji, więc wróciły wspomnienia. Nie jestem jeszcze gotowa na stuprocentowy wysiłek.

 

Choć u Świeniewicz widać było jeszcze brak pewności, szczególnie na siatce, tradycyjnie była pewnym punktem w przyjęciu zagrywki. W finale zeszła z boiska tylko na kilka minut. Jednak spotkanie toczyło się pod wyraźne dyktando Foppy. Asystel Novara zajął trzecie miejsce.

 

Wyniki:

 

– półfinały

Despar Perugia – Asystel Novara 3:1 (33:31, 25:17, 13:25, 25:21)

(Świeniewicz 8 pkt., Gujska nie grała – Glinka 18 pkt.)

 

Foppapedretti Bergamo – Monte Schavio Jesi 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

 

– mecz o 3. miejsce

Asystel Novara – Monte Schavio Jesi 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

(Glinka 12 pkt.)

 

– finał

Foppapedretti Bergamo – Despar Perugia 3:0 (25:18, 25:11, 25:20)

(Świeniewicz 4 pkt., Gujska nie grała)

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved