Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > ŁKS Łódź będzie walczył o awans

ŁKS Łódź będzie walczył o awans

Cel postawiony przed drużyną ŁKS-u, jakim jest jest awans do IB ligi staje się coraz bardziej realny. Do młodej drużyny doszła doświadczona leworęczna skrzydłowa. Anna Rudzka-Adamiak przez wiele lat była związana ze Startem Łódź.

Cel postawiony przed drużyną ŁKS-u, jakim jest awans do IB ligi staje się coraz bardziej realny. Do młodej drużyny doszła doświadczona leworęczna skrzydłowa. Anna Adamiak przez wiele lat była związana ze Startem Łódź. Występowała również w ŁKS-ie a ostatnio broniła barw Mazovii.

Lada dzień ma się rozstrzygnąć czy barw Łódzkiego KS nadal będzie bronić rozgrywająca Dorota Burdka.

We wtorek na obiekcie Tęczy odbyło się towarzyskie spotkanie pomiędzy ŁKS-em a Startem Łódź. Trenerzy mieli możliwość sprawdzenia wszystkich swoich zawodniczek. Wynik miał drugorzędne znaczenie.

Pierwszy set był bardzo słaby w wykonaniu ŁKS-u. Po początkowo wyrównanej grze Start odskoczył na 7:10, następnie szybko zrobiło się 10:20 i ostatecznie przegraliśmy do 17.

Od drugiego seta nastąpił przełom. Dłużej na parkiecie zaczęły przebywać zawodniczki "pierwszego planu". W swoich atakach przebudziła się Julia Gruszecka. I choć na początku przegrywaliśmy 2:5, szybko wyszliśmy na prowadzenie 6:5. Przez długi czas żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Jako pierwszy tej sztuki dokonał ŁKS przy stanie 18:15. Start szybko doprowadził do wyrównania 19:19. Przy wyrównanej końcówce Start miał piłkę setową przy stanie 23:24, jednak ŁKS ją obronił i po bardzo nerwowej końcówce wygrał 29:27. Stan meczu 1:1.

Trzeci set to koncertowa gra ŁKS-u. Od 6:4 szybko odskoczył na 14:7. Gdy Start się zbliżył na 14:11, Ełkaesianki znów odskoczyły. Tablica pokazywała wynik 19:11, następnie 21:13. W tym momencie nastąpił niewielki kryzys. Rywalki szybko zaczęły gonić. Przewaga szybko topniała. Do stanu 21:18 nie potrafiliśmy zdobyć punktu. Końcówka jednak należała do nas. Przy wyniku 23:21 zdobyliśmy 2 punktu z rzędu i wygraliśmy 25:21.

Czwarty set to wyrównana gra do stanu 7:7, a następnie Start choć powoli to konsekwentnie powiększał swoją przewagę wygrywając do 17. Końcowy wynik meczu: 2:2. Piąty set nie był rozegrany z powodu braku czasu.

Po meczu kilka siatkarek ŁKS-u zostało na parkiecie aby "pobawić się w siatkówkę" z zebranymi dziećmi. Szkoda tylko, że czas był ograniczony i po kilkunastu minutach trzeba było ustąpić miejsca trenującym koszykarzom. Warto by i u nas organizować podobne imprezy.

ŁKS Łódź – Start Łódź 2:2 ( 17,-27,-21, 17 )