Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Start Łódź przed sezonem

Start Łódź przed sezonem

fot. archiwum

Trener siatkarek łódzkiego Startu Jacek Pasiński wierzy w to, że jego drużyna wywalczy w sezonie 2004/2005 miejsce w pierwszej czwórce tabeli serii B I ligi. W sobotę siatkarki Startu Łódź rozegrają pierwszy mecz ...

 

Trener siatkarek łódzkiego Startu Jacek Pasiński wierzy w to, że jego drużyna wywalczy w sezonie 2004/2005 miejsce w pierwszej czwórce tabeli serii B I ligi.

 

W sobotę siatkarki Startu Łódź rozegrają pierwszy mecz rozgrywek serii B I ligi sezonu 2004/2005. Łodzianki spotkają się na wyjeździe z silnym zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. 

Łódzcy kibice będą musieli jeszcze trochę poczekać na spotkanie swojej ulubionej drużyny we własnej hali. W przyszłym tygodniu do Łodzi miała przyjechać Sparta Złotów, ale wycofała się z rozgrywek. Zastąpił ją zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale poprosił o przełożenie pojedynku. W tej sytuacji Start zagra w Łodzi prawdopodobnie dopiero 23 października, gdy spotka się z ChTPS Chodzież.

 

Trener siatkarek Startu Jacek Pasiński jest optymistą i w jasnych barwach widzi rywalizację swoich podopiecznych w I lidze.

 

– W okresie przygotowawczym trenowaliśmy wyłącznie na własnych obiektach. Zabrakło zgrupowania, na którym można wykonać dwa razy więcej pracy niż w domu – powiedział trener Jacek Pasiński. – Liczę na ambicję zawodniczek, bo pozostałe drużyny mają zdecydowanie więcej przepracowanych jednostek treningowych. Może to być widoczne podczas zagrywania, przyjmowania zagrywek, blokowania, bo tych elementów odpowiednio nie przećwiczyliśmy.

 

– Jeżeli uda nam się w miarę szybko potwierdzić do gry Wiktorię Szirinę, która złożyła wniosek o polskie obywatelstwo, to powinniśmy walczyć o miejsce w górnej połowie tabeli. Bez niej będziemy mieli mniejsze możliwości – zakończył trener Pasiński.

 

Jeżeli Wiktorii Szirinie przyznane zostanie polskie obywatelstwo, Start uniknie zapłacenia sporej kwoty za zatrudnienie obcokrajowca. W przyszłym tygodniu powinna zapaść decyzja. W wypadku odmowy, sponsorów czeka spory wydatek.

 

 

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved