Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zapowiada się komplet widzów w Hajnówce

Zapowiada się komplet widzów w Hajnówce

fot. archiwum

Zapowiada się, że na inaugurację rozgrywek serii B w sali Liceum Ogólnokształcącego w Hajnówce zabraknie miejsc. Na mecz z miejscowym Moderatorem przyjedzie BBTS Original Siatkarz Bielsko-Biała.

Zapowiada się, że na inaugurację rozgrywek serii B w sali Liceum Ogólnokształcącego w Hajnówce zabraknie miejsc. Na mecz z miejscowym Moderatorem przyjedzie BBTS Original Siatkarz Bielsko-Biała.

"Wiem, że na samego Grzegorza Wagnera wybierają się kibice nie tylko z Hajnówki, ale i okolic – mówi trener zespołu Jacek Wesołowski. – Sala może pomieścić osiemset osób. Na II ligę wystarczało. Jak teraz będzie? Zobaczymy."

Jacek Wesołowski podkreśla, że w mieście panuje doskonały klimat dla siatkówki. Bardzo do tego przyczyniły się władze miasta z burmistrzem Anatolem Ochryciukiem. "Burmistrz jest obecny na wszystkich meczach nie tylko u nas, ale zabiera się z nami na wyjazdy. Oczywiście trzeba pamiętać o głównym sponsorze Moderatorze, producencie pieców i kotłów. Za sprawą tej firmy wszystko ruszyło przed trzema laty i dalej doskonale funkcjonuje."Moderator Hajnówka awansował do serii B w poprzednim sezonie. "Siatkówkę w Hajnówce tworzymy od trzech lat i uważam, że sporo zrobiliśmy – mówi Jacek Wesołowski. – Oczywiście naszym zadaniem jest utrzymanie się w serii B, ale nie chcemy żeby to była jakaś dramatyczna walka do ostatniej kolejki. Uważam, że stać nas na zajęcie bezpiecznego miejsca w środku."

Siatkówka cieszy się ogromną popularnością w szkołach Hajnówki i okolic. Działa Klub Kibica. Niedawno powstała drużyna kadetów, która ma za sobą mistrzostwo województwa. Teraz zawodnicy ci zagrają już w juniorach. "Naszym celem jest stworzenie docelowo drużyny w każdej kategorii – mówi Jacek Wesołowski. – Chcemy zacząć od mini-siatkówki."

Zdaniem Jacka Wesołowskiego najsilniejszymi zespołami w serii B są BBTS, Gwardia Wrocław, Chemik Delecta Bydgoszcz, Joker Śnieżka Piła oraz Jadar Radom. W walce o awans do PLS powinien liczyć się jeszcze Orzeł Międzyrzecz. Wskazywałyby na to wyniki sparingów. "W Pucharze Polski przegraliśmy 1:3 z Jadarem – mówi Jacek Wesołowski. – Oni głośną mówią o miejscu w czołówce. W tym spotkaniu jakiejś wielkiej różnicy w umiejętnościach nie było."

Podstawową szóstkę Moderatora tworzą: Jacek Malczewski, Krzysztof Hajbowicz, Sławomir Gołębski, Łukasz Babińczuk, Maciej Wołosz, Adam Aleksandrowicz, Zbigniew Obrębski (l). Dwunastkę uzupełniają: Maciej Wesołowski, Piotr Kacperski, Marek Antoniuk, Andrzej Iwaniuk i Artur Maksymiuk.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved