Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Protest siatkarek Piasta. Puchar Polski do powtórki?

Protest siatkarek Piasta. Puchar Polski do powtórki?

fot. archiwum

Siatkarki Piasta przegrały w czwartek mecz II rundy PP z Gwardią Wrocław 0:3, ale już w piątek działacze szczecińskiego klubu złożyli protest do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gwardia nie przedstawiła bowiem aktualnych licencji zawodniczych...

Siatkarki Piasta przegrały w czwartek mecz II rundy Pucharu Polski z Gwardią Wrocław 0:3, ale już w piątek działacze szczecińskiego klubu złożyli protest do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gwardia nie przedstawiła bowiem aktualnych licencji zawodniczych, co w protokole pomeczowym odnotowali sędziowie zawodów.

 

– Nie chcemy wygrywać spotkania walkowerem. Domagamy się uznania czwartkowej potyczki jako towarzyskiej i powtórzenia meczu na koszt Gwardii. Przepisy muszą obowiązywać wszystkich. Skoro my mogliśmy wykupić na czas licencje, mogli to uczynić także przedstawiciele Gwardii – mówi prezes Piasta, Adam Kulbiej. 

Działacze Gwardii są zaskoczeni zamieszaniem wokół tej sprawy. Twierdzą, że zespół przystąpił do meczu na tzw. listę zawodniczą potwierdzoną przez PZPS. Sprawą protestu Piasta powinien zajmować się wydział rozgrywek, ale po ubiegłotygodniowych wyborach w PZPS, nie został on jeszcze powołany. Wcześniej musi się jeszcze ukonstytuować zarząd związku, a to zaplanowano na 4 października.

 

PZPS zajmie się sprawą w możliwie najszybszym terminie. Trudno dziś powiedzieć, jakie są możliwe dalsze scenariusze. – Musimy zapoznać się z dokumentacją i wówczas w naszym biurowym gronie podejmiemy decyzje – zapowiada sekretarz generalny związku Marek Irek.

 

Podobne kłopoty z licencjami miały również w tej edycji Pucharu Polski siatkarki Stali Mielec. Klub nie mając jednak potwierdzonych do gry zawodniczek, nie pojechał na mecz II rundy Pucharu Polski do Dąbrowy Górniczej, przekreślając tym samym swoje szanse na awans do III rundy.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved