Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowa Avia Świdnik

Nowa Avia Świdnik

fot. archiwum

Występujący w serii B siatkarze Avii przystąpią do nowego sezonu w mocno zmienionym składzie. Świdniccy kibice nie zobaczą już w swojej drużynie dwóch asów Tomasza Józefackiego i Mariusza Kowalskiego. Na inaugurację Avia zagra w sobotę...

Występujący w serii B siatkarze Avii przystąpią do nowego sezonu w mocno zmienionym składzie. Świdniccy kibice nie zobaczą już w swojej drużynie dwóch asów Tomasza Józefackiego i Mariusza Kowalskiego. Na inaugurację Avia zagra w sobotę na wyjeździe z KPS Wołomin.

 

W okresie przygotowawczym świdniczanie uczestniczyli w obozie wytrzymałościowym w Bukowinie Tatrzańskiej. W ostatnich tygodniach siatkarze Avii rozgrywali sparingi i występowali w turniejach w Radomiu, Jaworznie. Łącznie zespół trenera Krzysztofa Lemieszka zagrał 17 gier kontrolnych. Celem tych spotkań było przede wszystkim zgranie drużyny. 

W kadrze piątego zespołu serii B ubiegłego sezonu zaszły spore zmiany personalne. Bez wątpienia odejście lidera drużyny Józefackiego i doświadczonego Kowalskiego będzie bardzo widoczne. Natomiast pozyskano aż ośmiu nowych zawodników. – To tak, jak byśmy na nowo uczyli się siatkówki – mówi trener Lemieszek. – Zawodnicy muszą nauczyć się nowych schematów rozegrań ataku, obrony, zgrania w bloku. Można powiedzieć, że w przerwie wakacyjnej doznaliśmy osłabień. Nowi ludzie potrzebują czasu na wypracowanie swojego stylu gry. W tej chwili jestem przekonany, że uplasowanie się na miejscach 6.-8. jest możliwe. W walce o awans powinny się liczyć drużyny Śnieżki Jokera Piły, Jadaru Radom, Chemika Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała i spadkowicza z Polskiej Ligi Siatkówki – Gwardii Wrocław. Nowi gracze powinni tchnąć w zespół nowego ducha i w pewien sposób zmienić jej oblicze.

 

W nowym sezonie seria B została powiększona do 14 drużyn. W poprzednim grało w niej 11 ekip. Do II ligi po zakończeniu rozgrywek zostaną zdegradowane cztery ostatnie zespoły (z miejsc 11-14). Mistrz ligi awansuje do PLS. Wicemistrz serii B zagra baraż z dziewiąta drużyną PLS. Nowością regulaminową jest brak w serii B fazy play-off. Drużyny zagrają dwie rundy systemem – mecz i rewanż. Łącznie odbędzie się 26 serii spotkań.

 

– Taki schemat ligi powinien być dla nas bardzo korzystny – kontynuuje trener Lemieszek. – Historia naszych ligowych występów uczy, że to co ugraliśmy w serii zasadniczej, traciliśmy w play-off. Gdybym jeszcze dysponował takim składem jak w poprzednim sezonie – o wyniki konfrontacji ligowej byłbym spokojny. Dzięki zmianom regulaminu zostaną wyeliminowane tzw. mecze o nic. Nie tak dawno przecież w play-off musiały grać drużyny, które z różnych względów nie były zainteresowane awansem. Nasz najbliższy rywal, o którym ostatnio było głośno, że się osłabia – w efekcie do słabeuszy nie należy. Grają w nim m.in. atakujący Mariusz Firszt, środkowy bloku Grzegorz Otko. Mimo wszystko powalczymy o zwycięstwo, które na pewno podbudowałoby drużynę psychicznie i utwierdziło w przekonaniu, że rozwój zespołu idzie we właściwym kierunku – ku lepszej przyszłości świdnickiej siatkówki.

 

Drużyna z Wołomina gościła ostatnio na Lubelszczyźnie. W I rundzie Pucharu Polski KPS przegrał w Lublinie z II-ligowym Cukrownikiem 0:3.

 

Kadra Avii Świdnik:

 

Trener: Krzysztof Lemieszek; II trener: Sławomir Czarnecki

 

Rozgrywający: Marcin Ogonowski (rok urodzenia 1974, wzrost: 184 cm, waga: 80 kg); Maciej Gorzkiewicz (84/ 192/ 84).

 

Przyjmujący: Artur Kabziński (80/192/89), Tomasz Bogusz (87/191/79), Jakub Korpak (81/198/9), Łukasz Maziak (82/191/84), Paweł Mazowski (83/192/82).

 

Środkowi bloku: Łukasz Jałoza (85/196/92), Paweł Pietryka (82/196/91), Wojciech Trawczyński (79/ 196/84).

 

Atakujący: Dariusz Jałoza (83/198/99), Jakub Zagaja (82/200/94).

 

Libero: Grzegorz Brzozowiec (78/177/74).

 

Odeszli: Tomasz Józefacki (Resovia), Mariusz Kowalski (Joker Śnieżka Piła), Marcin Malicki (AZS Politechnika Warszawa), Przemysław Golec (klub nie przedłużył wypożyczenia z Rawy Mazowieckiej), Maciej Rzędzicki (Górnik Jaworzno), Maciej Krzaczek, Jakub Guz i Rafał Gosik (wszyscy trzej wypożyczeni do końca tego roku do Cukrownika Lublin).

 

Przybyli: Gorzkiewicz (MOS Wola Warszawa), Kabziński (Górnik Radlin), Bogusz (wychowanek), Korpak (Stolarka Wołomin), Ł. Jałoza (MOS Wola Warszawa), Pietryka (Górnik Jaworzno), Trawczyński (Skra Bełchatów), D. Jałoza (Moderator Hajnówka), Zagaja (AZS Opole).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved