Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Inauguracja Serie A1 mężczyzn

Inauguracja Serie A1 mężczyzn

fot. archiwum

W miniony weekend zainaugurowała rozgrywki włoska Serie A1 mężczyzn. W tym sezonie, mamy w niej trzech przedstawicieli: w drużynie z Padwy grają Krzysztof Stelmach oraz Arkadiusz Gołaś, a w Perugii Sebastian Świderski. Jest też jeden zawodnik pochodzenia polskiego - Michal Lasko.

W miniony weekend zainaugurowała rozgrywki włoska Serie A1 mężczyzn. W tym sezonie, mamy w niej trzech przedstawicieli: w drużynie z Padwy grają Krzysztof Stelmach oraz Arkadiusz Gołaś, a w Perugii Sebastian Świderski. Jest też jeden zawodnik pochodzenia polskiego – Michal Lasko, grający w Veronie.

 

W Serie A1 ubyło sporo zagranicznych zawodników, a wśród nich głównie Rosjanie, którzy skuszeni wielkimi pieniędzmi wyruszyli do swojej Superligi. Dołączył do nich rownież ubiegłoroczny kolega Sebastiana Świderskiego – Goertzen. Nie gra też Ball, który najpierw miał zakończyć karierę, by ostatecznie przejść do ligi greckiej. 

W pierwszej kolejce nowego sezonu, "polskie" zespoły wygrały swoje mecze. RPA Perugia uporała się z Itasem Trentino 3:1. Świderski był w tym meczu drugim punktującym swojej drużyny, zdobywając 15 pkt. (skuteczność 50%). Doskonale zagrał nowy nabytek Perugii, Kubańczyk Hernandez (zastąpił w zespole Cumminetiego) – zdobywca 19 punktów.

 

Padwa zagrała z zespołem Teleunit Gioia del Colle i nie miała specjalnego problemu z wygraniem 3:0. Arkadiusz Gołaś wyszedl w podstawowej szóstce, zdobywając 3 punkty, przy słabej jak na środkowego skutecznosci 50%. Nie udało mu się rownież ani razu zablokować przeciwnika. Krzysztof Stelmach tym razem nie grał. Najlepszy w Padwie był Simeonov (16 pkt.).

 

Verona pojechała do Treviso, gdzie po odejściu Dinejkina na atak znów został przestawiony Fei (na środek przeszedł Gustavo) i udalo jej się urwać faworytowi seta. Cały mecz to pojedynek strzelecki Michala Lasko (20 pkt.) i Alessandro Fei (31 pkt., przy 77% skuteczności!).

 

Macerata w składzie z Maurizio Limą łatwo poradziła sobie z Vibo 3:0. Trochę więcej kłopotów miała Daytona Modena (Dante Amaral 17, Schuil 20), wygrywając 3:1 z Icom Latina (Biribanti 15). Cuneo bez problemów wygrało za to z Taranto Volley 3:0.

 

W ostatnim meczu pierwszej kolejki, spotkają się dzisiaj Piacenza i Montichiari. Pierwszym liderem sezonu 2004/2005 została drużyna Edilbasso&Partners Padwa.

 

Zobacz:

wyniki i aktualna tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved