Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Prezes PZPS wybrany legalnie

Prezes PZPS wybrany legalnie

fot. archiwum

Nowo wybrany prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski, może odetchnąć. Szef Polskiej Konfederacji Sportu Andrzej Kraśnicki uznał legalność ostatniego zjazdu PZPS.

Kraśnicki kwestionował decyzję poprzedniego zarządu przyspieszającą termin wyborów. Szef PKSportu uważał, że władze związku powinny poczekać na uprawomocnienie się decyzji sądu, który w lipcu zawiesił zarząd i komisję rewizyjną PZPS.

 

Po wyborach powstało pytanie, czy Mirosław Przedpełski jest "legalnym" prezesem. Niepewność potęgowało niezdecydowanie PKSport. 

Wczoraj wszystko stało się jasne: PKSport podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie przekroczenia przez Zarząd PZPS statutowych uprawnień w zakresie skrócenia kadencji (…) przez zwołanie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego na 20 września 2004 roku – ogłosił w pierwszym punkcie oświadczenia prezes Kraśnicki, ale w drugim uspokoił: PKSport uznaje za zgodne z prawem: uchwałę Walnego Zgromadzenia Delegatów potwierdzającą skrócenie kadencji władz związku o cztery miesiące oraz uchwałę o wyborze nowych władz PZPS.

 

Teraz nowym władzom siatkarskiej centrali pozostaje dogadać się z PKSport co zrobić z gigantycznymi brakami w dokumentacji PZPS dotyczącej rozliczenia państwowych dotacji. Jeśli nie uda się zawrzeć porozumienia, związek będzie musiał zwrócić wedle różnych szacunków od 700 tys. nawet do ośmiu mln złotych.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved