Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Czesi nie chcą grać w Lidze Światowej

Czesi nie chcą grać w Lidze Światowej

fot. archiwum

Czeska federacja siatkówki nie przyjęła oferty Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i nie zagra w 2005 roku w Lidze Światowej.

Zdaniem władz czeskiej federacji "w przyszłorocznym kalendarzu jest znacznie więcej ważniejszych imprez i należy oszczędzać zawodników".

 

Nie chcemy przemęczać zawodników – powiedział prezes czeskiej federacji Antonin Lebl . – W przyszłorocznym kalendarzu mamy inne ważne turnieje – mistrzostwa Europy, kwalifikacje do mistrzostw świata i Liga Europejska. Przyczyną naszej porażki w europejskim czempionacie w 2003 było m.in. zmęczenie zawodników udziałem w rozgrywkach Ligi Światowej. 

Decyzją FIVB w 2005 roku zagra w LŚ 12 drużyn m.in. Polska. Warunkowo dopuszczona do rozgrywek została Wenezuela, ale do końca września musi spełnić, według agencji CTK, "bliżej nieokreślone warunki".

 

Antonin Lebl poinformował, że w przyszłym tygodniu Kongres Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) w Stambule ustali zasady rozgrywek przyszłorocznej edycji Ligi Europejskiej.

 

W Lidze Światowej 2005 zagra dwanaście zespołów podzielonych na trzy grupy: A – Brazylia, Japonia, Portugalia, Wenezuela; B – Włochy, Kuba, Bułgaria, Hiszpania; C – Serbia i Czarnogóra, Grecja, Argentyna i Polska.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved