Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nowy zarząd PZPS

Nowy zarząd PZPS

fot. archiwum

Prezesa i nowy zarząd wybrali we wtorek w Warszawie delegaci na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W głosowaniu, które odbyło się tuż po północy, Mirosław Przedpełski pokonał 34:32 dotychczasowego szefa związku Janusza Biesiadę.

 

Po kilku godzinach przerwy obrady wznowiono i wybrano nowy zarząd. Znajdą się w nim 23 osoby – 19 z wyboru, prezes, sekretarz generalny PZPS (jest nim obecnie Marek Irek ) oraz przedstawiciele trenerów (Ireneusz Mazur) i sędziów (Andrzej Kiszczak ).

 

Najwięcej głosów otrzymał prezes mistrza i zdobywcy Pucharu Polski BKS-u Stali Bielsko-Biała Ryszard Bortliczek – 50. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Waldemar Sagan (woj. kujawsko-pomorskie). 

W zarządzie znaleźli się ludzie, z którymi chcę i będę mógł współpracować – powiedział Mirosław Przedpełski . – Są też przedstawiciele opozycji i jestem przekonany, że wniosą oni do działań konstruktywną krytykę.

 

Pierwsze spotkanie zarządu zostało wyznaczone na 4 października.

 

W nowych władzach jest pięć osób z poprzedniego zarządu, który nieprawomocnym wyrokiem sądu został zawieszony. Są to Bogusław Adamski, Marek Irek, Wiesław Radomski i Waldemar Wspaniały oraz Artur Popko . Ten ostatni z działalności we władzach PZPS zrezygnował we wrześniu 2003 roku i jego wyrok nie obejmuje.

 

Delegaci wybrali 7-osobową Komisję Rewizyjną, w której znaleźli się Józef Sałek oraz Henryk Godos . Obaj byli w poprzedniej, która również została zawieszona.

 

W poniedziałek, w pierwszym dniu obrad, odczytany został list prezesa Polskiej Konfederacji Sportu Andrzeja Kraśnickiego , w którym przypomniał, że jeżeli w skład nowych władz Związku wejdą osoby objęte toczącym się postępowaniem sądowym, w chwili uprawomocnienia się orzeczenia sądu pierwszej instancji, podejmę w stosunku do nich decyzje nadzorcze przewidziane przepisami prawa.

 

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze przegłosowano absolutorium dla ustępującego Zarządu PZPS. 43 delegatów głosowało za udzieleniem absolutorium, pięciu było przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved