Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy sponsor siatkarzy AZS Opole

Nowy sponsor siatkarzy AZS Opole

fot. archiwum

Cementownia "Odra" została głównym sponsorem I-ligowego klubu z Opola. Obie strony podpisały wczoraj roczną umowę. Pozyskanie cementowni nie oznacza jednak ataku na ekstraklasę czy głośnych transferów...

Cementownia "Odra" została głównym sponsorem I-ligowego klubu z Opola. Obie strony podpisały wczoraj roczną umowę.

 

Pozyskanie cementowni nie oznacza ataku na ekstraklasę czy głośnych transferów. Najważniejsze, że AZS wystartuje w rozgrywkach i w miarę spokojnie będzie mógł w nich uczestniczyć. 

Nie zmieniamy charakteru klubu, który nadal ma być akademickim i amatorskim – powiedział Wojciech Putra , dyrektor ds. handlowych "Odry". – To początek naszej współpracy z AZS i mam nadzieję, że potrwa ona kilka lat. Chcemy drużynie zapewnić spokojny byt, odpowiedni sprzęt i gratyfikacje dla siatkarzy. Chcemy, aby w klubie wychowywano, a nie kupowano zawodników.

 

Akademicy od czterech lat występują w serii B i cały czas borykali się z problemami finansowymi, a przed ostatnim sezonem nie stać ich było nawet na coroczny obóz nad morzem. Dotychczas mogli liczyć na wsparcie urzędu marszałkowskiego, Elektrowni Opole i Politechniki Opolskiej.

 

Początek współpracy z cementownią może być dla akademickiego sportu wiatrem w skrzydła – oceniał Jan Baniak , prezes AZS-u. – Zawsze stawiamy sobie za cel walkę o jak najwyższe miejsce, z uwzględnieniem możliwości sportowych naszych zawodników.

 

Wreszcie znalazła się firma z Opola, której na sercu leży dobro naszej siatkówki – dodał Paweł Czerepok , dziekan wydziału wychowania fizycznego PO i twórca zespołu, który awansował do I ligi. – Wierzę, że wspólnymi siłami zaczniemy budować drużynę, której nie trzeba się wstydzić i będzie nas promowała.

 

Zadowolenia nie krył także trener Zbigniew Rektor , ale dla niego to tylko jeden z promyczków. Musi zbudować zespół, który powalczy o utrzymanie w gronie profesjonalistów. Z Opola odeszło bowiem sześciu siatkarzy z Jakubem Zagają na czele.

 

Praktycznie nie mam szóstki – mówi Rektor. – Zawodnicy, którzy są z nami od roku, i ci, którzy przyszli teraz, muszą sporo pracować, aby za dwa sezony decydować o obliczu AZS-u. To będzie dla nas najtrudniejszy sezon. Wiele będzie zależało od decyzji Zbyszka Żukowskiego i Rafała Dymowskiego, gdyż to kluczowe postacie. Liczę także na Pawła Nalikowskiego, brązowego medalistę mistrzostw Europy młodzieżowców w siatkówce plażowej, który zaczyna u nas studia.

 

AZS uczestniczył ostatnio w turnieju w Praszce, 22-23 września będzie gospodarzem kolejnych zawodów, a 2 października zainauguruje u siebie sezon meczem z SPS-em Zduńska Wola.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved