Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kłopoty finansowe Legii

Kłopoty finansowe Legii

fot. archiwum

Po wycofaniu się sponsora strategicznego przyszłość drużyny siatkarzy Legii Warszawa jest wielką niewiadomą. Prezes Wojciech Drzyzga zapewnia, że zespół przystąpi do rozgrywek II ligi.

 

Na początku lipca grupa entuzjastów reaktywowała w Legii siatkówkę. Zespół złożony z wychowanków warszawskich klubów: MDK, MOS i KS Metro, którzy właśnie skończyli wiek juniora (18-19 lat), został zgłoszony do II ligi. Trenerem drużyny został Dariusz Kopaniak, założyciel, prezes i trener KS Metro.

 

Na inaugurację sezonu Legia sensacyjnie wyeliminowała w Pucharze Polski wyżej notowanego Chemika Bydgoszcz (3:0). Po meczu zawodnicy dowiedzieli się jednak, że z finansowania drużyny wycofał się jeden ze sponsorów strategicznych. – Początki nigdy nie są łatwe, ale nikt z nas nie podejrzewał, że już na starcie dopadnie nas finansowa niemoc – mówi prezes sekcji siatkarskiej Legii Wojciech Drzyzga , były szkoleniowiec i zawodnik stołecznego klubu. 

W klubie wszyscy pracujemy społecznie. Także zawodnicy grają za darmo. Pieniędzy potrzebujemy jedynie na wynajem hali, transport na mecze, wyżywienie i opłaty sędziowskie. Zakładany budżet w wysokości 250 tys. zł w zupełności wystarczyłby na ten sezon. Po wycofaniu się jednego ze sponsorów jesteśmy jednak w trudnej sytuacji. Siatkarze Legii korzystają na razie z bazy treningowej KS Metro. Trenują w hali sportowej przy ul. Hirszfelda na Ursynowie. Władze sekcji w trybie nagłym szukają nowych sponsorów.

 

Codziennie rozmawiamy z różnymi firmami. Staramy się również przekonać władze gminy Ursynów, by nas wspomogły finansowo albo przynajmniej bezpłatnie użyczyły na mecze Legii halę UCSiR przy ul. Hawajskiej. Na razie rozmowy nie przynoszą spodziewanych efektów, ale się nie poddajemy. Zespół na pewno wystąpi w rozgrywkach II ligi – zapewnia prezes Legii. – Po pierwsze dlatego, że wycofanie zespołu jest kosztowniejsze niż nasza gra w tej lidze. Po drugie – najgorsze byłoby, gdybyśmy tym młodym chłopcom, zabrali nadzieję – dodaje Drzyzga.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved