Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zjazd PZPS: Biesiada atakuje PLS, PKSport i media

Zjazd PZPS: Biesiada atakuje PLS, PKSport i media

fot. archiwum

W warszawskim hotelu Mariott trwa Walne Zgromadzenie Delegatów PZPS. Atmosfera jest bardzo gorąca. Prezes Janusz Biesiada w swoim wystąpieniu zaatakował ostro Polską Ligę Siatkówki, Polską Konfederację Sportu oraz media...

W warszawskim hotelu Mariott trwa Walne Zgromadzenie Delegatów PZPS. Atmosfera jest bardzo gorąca. Prezes Janusz Biesiada w swoim wystąpieniu zaatakował ostro Polską Ligę Siatkówki, Polską Konfederację Sportu oraz media.

 

Przemówienie prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Janusza Biesiady, rozpoczęło dyskusję na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPS.



 

– Moją największą porażką w pracy na stanowisku prezesa PZPS był brak spójności i trudna współpraca wewnętrzna zarządu. Ta współpraca mimo wszystko była. Mogę odejść – to niewiele zmieni w tej dyscyplinie – ale nie pozwolę zniszczyć sześciu lat pracy kilkunastu ludzi. Błędy popełnia się tylko wtedy kiedy się coś robi – w ten sposób ustępujący prezes podsumował swoją kadencję.

 

Janusz Biesiada zaatakował sponsora męskiej reprezentacji, Polską Konfederację Sportu, Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A. oraz media.

 

– Panie prezesie stało się już tradycją w pańskich wystąpieniach mówienie, że wszyscy są winni, "tylko nie ja" – taki zarzut postawił Januszowi Biesiadzie prezes PLS, Artur Popko.

 

Sporo miejsca w swoim wystąpieniu prezes PZPS poświęcił sponsorowi reprezentacji siatkarzy, firmie Polkomtel SA, zarzucając jej koniunkturalizm i odwracanie się od sportowców gdy tym gra nie układała się najlepiej.

 

– Sponsor nie miał do pana zaufania – bronił Polkomtela trener męskiej reprezentacji w latach 2001-2003, Waldemar Wspaniały. – Czy to normalne, żebym ja jeździł i załatwiał sprawy organizacyjne?

 

Wyjaśniając niechęć sponsorów do PZPS Waldemar Wspaniały powiedział, że "w najpoważniejszych firmach kraju słyszał stwierdzenie – najpierw zróbcie porządek w PZPS." – Jak praca związku będzie tak wyglądała jak dotychczas, to nikt nie przyjedzie z pieniędzmi – mówił Waldemar Wspaniały.

 

Wybór prezesa PZPS spodziewany jest w poniedziałek w bardzo późnych godzinach wieczornych. Swoje kandydatury na funkcję prezesa PZPS zgłosili:

– Janusz Biesiada

– Stanisław Litwin

– Mirosław Przedpełski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2004-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved