Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > 200 tysięcy euro odszkodowania dla Kubańczyka

200 tysięcy euro odszkodowania dla Kubańczyka

fot. Klaudia Piwowarczyk

W zeszłym roku siatkarskim światem wstrząsnęła sprawa kubańskich siatkarzy oskarżonych o gwałt. Jeden z nich, Luis Sosa Sierra, otrzyma od skandynawskiego kraju 200 tysięcy euro zadośćuczynienia za roczną odsiadkę w więzieniu. Zawodnik został oczyszczony z zarzutu gwałtu, za który czterech jego kolegów wciąż przebywa w więzieniu.

Wszystko zaczęło się, gdy ekipa z Ameryki Środkowej gościła w Finlandii w związku z turniejem Ligi Światowej w lipcu 2016 roku, w trakcie którego do hotelu niektórzy gracze zaprosili prostytutkę. Włoska „La Gazetta dello Sport” dotarła do źródeł i opisała całą sytuację, której finał znalazł się w sądzie, a zawodnicy trafili do aresztu, zostali oskarżeni o gwałt i nie pojechali na igrzyska olimpijskie.Sąd skazał Kubańczyków, ale następnie ich kary zostały zmniejszone. Osmany Uriarte ma spędzić w więzieniu cztery lata, Ricardo Calvo Manzano trzy i pół roku, a 28-letni kapitan zespołu Rolando Cepeda Abreu dwa i pół roku, natomiast Abrahan Alfonso Gavilan 15 miesięcy. Każdy z nich ma dodatkowo zapłacić ofierze po 24 tysięcy euro kary. Jeszcze przed początkiem rozprawy z aresztu zwolniony został Dariel Albo Miranda, a Luis Sosa Sierra został po roku uniewinniony i zwolniony z aresztu. Wszystko dzięki apelacji i decyzji sądu w Turku, który uznał, że środkowy bloku nie powinien być osądzony.

Teraz Luis Sosa Sierra zawarł porozumienie z fińskim wymiarem sprawiedliwości, w ramach którego uzyska odszkodowanie. Siatkarz spędził w więzieniu prawie równy rok, a skutkiem tej sytuacji było zerwanie kontraktu z argentyńskim klubem i brak udziału w igrzyskach olimpijskich. Prawnik siatkarza domagał się 381 tysięcy euro odszkodowania, ale strony zawarły porozumienie i 22-latek otrzyma niemal 200 tysięcy euro zadośćuczynienia za 362 dni odsiadki w Finlandii.

Materiał Krzysztofa Gawła w serwisie onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved