Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > 17-letnia przyjmująca ze Słowenii w Legionovii Legionowo

17-letnia przyjmująca ze Słowenii w Legionovii Legionowo

fot. OK Formula Formis

Występująca w seniorskiej reprezentacji Słowenii 17-letnia Žana Zdovc Sporer została przyjmującą Legionovii Legionowo. – Jestem wdzięczna za danie mi szansy i już nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i rozpoczęcia pracy z nowym zespołem – mówi młodziutka Słowenka. W tym sezonie będzie grać w zespole juniorskim LTS.

Utalentowana zawodniczka urodziła się w 2002 roku w Mariborze. Mierzy 188 cm wzrostu. Jej ogromny talent został szybko dostrzeżony, dostała bowiem szansę występów w seniorskiej reprezentacji Słowenii prowadzonej przez nowego szkoleniowca DPD Legionovii Alessandro Chiappiniego. W poprzednim sezonie występowała w seniorskiej ekipie OK Formis (5. miejsce w słoweńskiej najwyższej klasie rozgrywkowej). Słowenka związała się z klubem trzyletnim kontraktem.Podobnie, jak inne młodzieżowe zawodniczki klubu, Žana będzie bacznie obserwowana przez trenera Chiappiniego. Dostanie szansę trenowania z pierwszym zespołem DPD Legionovii i walki o miejsce w składzie seniorskiej ekipy. –Jestem przekonany, że Žana będzie ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu – powiedział trener juniorek LTS Paweł Kowal. – Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami, zacieśniamy współpracę pomiędzy młodzieżowym i seniorskim pionem naszego klubu. Trener Chiappini doskonale zna tę zawodniczkę i jej umiejętności, wypowiada się o niej w samych superlatywach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwszym widocznym dla kibiców rezultatem naszej kooperacji jest właśnie ten transfer.

Jestem szczęśliwa i dumna z tego, że mogę dołączyć do takiego klubu, jak LTS Legionovia – powiedziała Žana Zdovc Sporer. – Jestem wdzięczna za danie mi szansy i już nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i rozpoczęcia pracy z nowym zespołem.

Žana to młody słoweński talent. Od pierwszego spotkania widzę w niej ogromne zorientowanie na siatkówkę i jeszcze większą motywację – zachwala zawodniczkę trener Chiappini – To prawdziwy pracuś, stuprocentowo skoncentrowany na swoim celu. Kiedy dowiedziałem się, że chciałaby spróbować swoich sił poza krajem, postarałem się zaangażować ją w nasz projekt, ponieważ jej charakterystyka jako zawodniczki w pełni pasuje do klubowych celów.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved