Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Po 14 latach Javier Weber rozstał się z Bolivar Volley

Po 14 latach Javier Weber rozstał się z Bolivar Volley

fot. Katarzyna Antczak

Javier Weber przestanie być trenerem argentyńskiej drużyny Bolivar Volley, którą prowadził przez czternaście ostatnich sezonów. Argentyński szkoleniowiec nie zamierza jednak przechodzić na emeryturę. Od przyszłego sezonu podejmie pracę w brazylijskiej Superlidze, gdzie poprowadzi EMS Taubate Funvic.

O tym, że Javier Weber może przestać być trenerem Bolivar Volley mówiła się już od pewnego czasu. Pogłoska ta znalazła potwierdzenie w faktach po przedwczesnym zakończeniu sezonu argentyńskiej ekstraklasy z powodu epidemii koronawirusa. Wraz z końcem sezonu szkoleniowiec po 14 latach pożegnał się ze swoim dotychczasowym klubem po 14 latach pracy.Drużyna z San Carlos Bolivar pod wodzą Webera wygrała sześciokrotnie ligę argentyńską, pięciokrotnie sięgnęła po krajowy puchar, dwa razy po Master Cup i raz po Superpuchar. Wygrała również raz Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej i Copa Libertadores. W sezonie 2006/2007 Bolivar ustanowił unikalny rekord – sięgnął po mistrzostwo kraju bez porażki, wygrywając aż 57 spotkań.

Javier Weber przenosi się teraz do brazylijskiej Superligi. Od przyszłego sezonu ma zasiąść na ławce EMC Taubate Funvic.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved