Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > 13-osobowy skład Węgierek na ME

13-osobowy skład Węgierek na ME

fot. FIVB

Trener Alberto Salomoni ogłosił skład reprezentacji Węgier na mistrzostwa Europy siatkarek. Znalazło się w nim tylko 13 zawodniczek, co spowodowane jest kontuzjami i innymi problemami, w wyniku których kilka z nich nie mogło być do dyspozycji selekcjonera. Węgierki zagrają w grupie A między innymi z reprezentacją Polski.

Żeńska siatkówka na Węgrzech czyni stałe postępy w ostatnich latach. Zwycięstwo w Lidze Europejskiej w 2015 roku czy tegoroczny złoty medal w rozgrywkach III dywizji World Grand Prix to sukcesy, które wyciągają reprezentację Węgier z siatkarskiego niebytu. Również awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy dla Węgierek był sporym sukcesem.Włoski szkoleniowiec Alberto Salomoni, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Belga Jana de Brandta, miał jednak problem ze skomponowaniem składu na turniej rozgrywany w Gruzji i Azerbejdżanie. Z powodu kontuzji, zakończenia kariery czy też powodów osobistych szkoleniowiec nie mógł skorzystać z takich zawodniczek jak: Szandra Szombathelyi, Evelin Vacsi, Andrea Pintér, Zsanett Kötél, Zsófia Kalotai, Noémi Leidgeb, Dór Kötél, Ágnes Pallag, Dorottya Bodnár, Rita Molcsányi i Renáta Sándor. Udało się jednak powołać 13 zdrowych zawodniczek, wśród których znalazło się miejsce dla znanej polskim kibicom atakującej Rity Liliom oraz nowej rozgrywającej Proximy Trefla Kraków, Zsuzsanny Tálas.

Gwiazdami węgierskiej drużyny mają być jednak dwie skuteczne skrzydłowe, Bernadett Dékány i Gréta Szakmáry. Węgierki w grupie A rywalizować będą z Azerbejdżanem, Polską i Niemcami.

Kadra Węgier na ME siatkarek:
rozgrywające: Réka Bleicher, Zsuzsanna Tálas
środkowe: Kata Czina, Edina Dobi, Eszter Nagy
przyjmujące: Bernadett Dékány, Nikolett Soós, Gréta Szakmáry, Lilla Villám
atakujące: Rita Liliom, Kata Török
libero: Renáta Szpin, Fruzsin Tóth

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved