Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zwycięstwa polskich par w mistrzostwach świata do lat 21

Zwycięstwa polskich par w mistrzostwach świata do lat 21

fot. CEV

W chińskim mieście Nanjing rozpoczęła się faza grupowa turnieju głównego mistrzostw świata w siatkówce plażowej do lat 21. Na tym etapie rozgrywek Polskę reprezentują pary: Martyna Kłoda/Kinga Legieta i Mateusz Paszkowski/Maciej Lewicki. Niestety, przez bardzo trudne eliminacje nie przeszły pary: Marta Łodej/Magdalena Orlicka i Michał Szabłowicz/Bartłomiej Krzyżanowski.

Polki wylosowały bardzo trudną grupę i zwycięstwa ze Szwajcarkami i Niemkami to niewątpliwy sukces. Podopieczne trenera Damiana Wojtasika imponowały ambicją i konsekwencją w grze. Panujące w Nanjing 35-stopniowe upały i bardzo duża wilgotność powietrza utrudniają grę i kluczową rolę ma indywidualne przygotowanie fizyczne. Jak widać pod tym względem biało-czerwone są wyśmienicie przygotowane do zmagań.Martyna Kłoda/Kinga Legieta [POL] – Bobner/Verge-Depre [SUI] 2:1
(18:21, 21:16, 15:7)

Martyna Kłoda/Kinga Legieta [POL} – Kortzinger/Ottens [GER] 2:0
(21:14, 21:16)

Nasi panowie pierwszy mecz w grupie rozegrali z bardzo egzotycznym przeciwnikiem z Demokratycznej Republiki Konga. Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki nie mieli żadnych problemów w tym spotkaniu, kontrolując przebieg obu setów. – W mistrzostwach świata wystartowały bardzo mocne zespoły i biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, wszystkich czeka trudny i emocjonujący turniej – uważa trener polskiej dwójki Sławomir Robert.

Mateusz Paszkowski/Maciej Lewicki – Phezo/Sala Luamba [COD] 2:0
(21:12, 21:13)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved