Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa zwycięstwa kielczan z Lokomotiwem Charków

Dwa zwycięstwa kielczan z Lokomotiwem Charków

Siatkarze Dafi Społem Kielce w środę i czwartek zmierzyli się w meczach sparingowych z ukraińskim Lokomotiwem Charków. Trenerzy obu zespołów umówili się, że w spotkaniach rozegrane zostaną po cztery sety. Dwukrotnie lepsi okazali się kielczanie. W środę triumfowali oni 3:1, w czwartek zaś pokonali Lokomotiw 4:0.

W środowy wieczór na boisko w Hali Legionów w podstawowym składzie kieleckiego zespołu wybiegli: Adamski, Pawliński, Łapszyński, Wachnik, Morozow, Nalobin i Czunkiewicz. Podopieczni Wojciecha Serafina w pierwszej partii spotkania rozbili rywali do 13. Kolejna odsłona padła łupem przyjezdnych. Lokomotiw Charków triumfował w niej 25:21. Nie wybiło to jednak z rytmu gospodarzy, którzy w dwóch kolejnych odsłonach zwyciężyli do 21 i 22, zapisując na swoim koncie zwycięstwo w meczu 3:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem Dafi Społem Kielce był Maciej Pawliński, który zanotował na swoim koncie 16 oczek.

W czwartkowym starciu kielczanie również nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. W wyjściowej szóstce szkoleniowiec świętokrzyskiej ekipy dokonał dwóch zmian. W miejsce Wachnika i Adamskiego pojawili się Stępień i Superlak. Mecz ponownie rozpoczął się po myśli miejscowych, którzy wygrali pierwszego seta 25:17. Więcej emocji dostarczyła druga partia, w której walka o zwycięstwo toczyła się na przewagi. Ostatecznie 26:24 triumfowali siatkarze z Kielc. W trzecim secie przypieczętowali oni zwycięstwo w całym starciu, wygrywając 25:21. Na zakończenie rywalizacji zespoły ponownie stoczyły wyrównaną walkę. Czwarta odsłona zakończyła się bowiem wynikiem 30:28 na korzyść gospodarzy. Najskuteczniejszy w szeregach kielczan tym razem był Michał Superlak, który zdobył 20 punktów.

Spotkania z Lokomotiwem Charków były ostatnimi sprawdzianami ekipy Wojciecha Serafina przed startem ligowych rozgrywek. W sobotę 30 września kielczanie zainaugurują nowy sezon PlusLigi wyjazdowym starciem z Asseco Resovią Rzeszów.

Dafi Społem Kielce – Lokomotiw Charków 3:1
(25:13, 21:25, 25:21, 25:22)

Dafi Społem Kielce – Lokomotiw Charków 4:0
(25:17, 26:24, 25:15, 30:28)

źródło: echodnia.eu, inf. własna