Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiana trenera w AZS-ie AWF Warszawa

Zmiana trenera w AZS-ie AWF Warszawa

fot. AZS AWF Warszawa

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to jednak jest faktem. Wieloletni szkoleniowiec siatkarek AZS-u AWF Warszawa, Andrzej Ojrzanowski, zrezygnował z funkcji trenera i podał się do dymisji. Zespół poznał w poniedziałek nowego szkoleniowca – została nim Agata Szustowicz, była zawodniczka m.in. zespołu AWF-u.

AZS AWF Warszawa jest w tym sezonie beniaminkiem I ligi kobiet. Stołecznej drużynie jednak nie idzie najlepiej. W dziesięciu dotychczasowych spotkaniach akademiczki zdobyły zaledwie jeden punkt i wciąż pozostają jedyną drużyną bez wygranej. W ostatnim meczu przegrały 1:3 z Jokerem Świecie.Po tym spotkaniu z funkcji trenera zespołu zrezygnował Andrzej Ojrzanowski. Szkoleniowiec ten związany jest z AWF-em od 1976 roku. Najpierw był trenerem siatkarzy, a od 1989 roku prowadził drużynę żeńską. W 2002 roku ze studenckim zespołem AZS-u AWF zdobył mistrzostwo Polski szkół wyższych, w 2003 akademickie wicemistrzostwo Europy (Maribor, Słowenia) i akademickie wicemistrzostwo Polski (Olsztyn), a w 2004 srebrny medal mistrzostw Polski szkół wyższych. W 2006 roku zrezygnował już raz z funkcji trenera drugoligowego wówczas zespołu, jednak po dwóch latach wrócił do pracy z siatkarkami.

Zespołowi w poniedziałek został przedstawiony nowy szkoleniowiec zespołu. Została nim Agata Szustowicz, znana wcześniej z boiska pod nazwiskiem Jung. To wychowanka MOS-u Wola, była siatkarka m.in. AZS-u AWF i Skry Warszawa. W 1996 w parze z Małgorzatą Aleksandrowską w pierwszych w historii mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej zdobyła złoty medal. W karierze trenerskiej pracowała m.in. w Legionovii, Sparcie Warszawa, a także kilka lat temu prowadziła drugoligowy zespół AZS-u LSW Warszawa. Właśnie pierwszy zespół tego klubu w rozgrywkach trzecioligowych prowadziła, kiedy nadeszła propozycja pracy z AZS-em AWF Warszawa. Teraz będzie szkoleniowcem obydwu drużyn… jednocześnie. W środowym spotkaniu zamykającym I rundę fazy zasadniczej stołeczne siatkarki przeciwko Solnej Wieliczka wystąpią już pod wodzą nowego trenera.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved