Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman i UPCN mistrzami Argentyny

Zbigniew Bartman i UPCN mistrzami Argentyny

Czwarty mecz finałowy pomiędzy UPCN San Juan a Personalem Bolivar zakończył rywalizację o mistrzostwo Argentyny. UPCN pokonał rywala we własnej hali 3:0 i zdobył tytuł mistrzowski. W meczu nie brakowało nerwowych sytuacji, Zbigniew Bartman był jednym z trzech zawodników, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Przed sobotnim meczem UPCN prowadził w finałowej rywalizacji 2:1 i podopieczni Fabiana Armoya bardzo chcieli zakończyć ten sezon ostatnim spotkaniem przed własną publicznością. Mecz rozpoczął się jednak od prowadzenia gości 4:1, gospodarze jednak szybko wrócili do gry i w końcówce to oni odskoczyli rywalom na cztery punkty (21:17), ostatecznie wygrywając pierwszego seta do 19. W drugiej partii UPCN miał przewagę od samego początku. W zespole gości próbował odrabiać straty Rozalin Penczew, a gospodarze znaleźli sposób na zatrzymanie dotychczasowego lidera Personalu, Theo Nery Lopesa. W końcówce seta Zbigniew Bartman i jego koledzy powiększyli przewagę i po raz drugi ograli rywali do 19.

W trzeciej partii przewaga UPCN była jeszcze większa, gospodarze w pewnej chwili mieli już sześć punktów przewagi, co powodowało frustrację gości na boisku. Doszło do nerwowych wymian zdań pod siatką i niepotrzebnych spięć. Czerwonymi kartkami sędziowie ukarali Pablo Crera i libero gości Alexisa Gonzaleza, a także Zbigniewa Bartmana. Trener Javier Weber próbował jeszcze zmobilizować swoich zawodników do walki, ale było już za późno. UPCN San Juan wygrał tego seta 25:14 i sięgnął po swój siódmy tytuł mistrzowski w historii.

Zbigniew Bartman zdobył dla swojej drużyny w tym spotkaniu 17 puntów, z czego 16 atakiem przy 46% skuteczności. Polak dołożył do tego jednego asa serwisowego.

UPCN San Juan – Personal Bolivar 3:0
(25:19, 25:19, 25:14)

stan rywalizacji play-off: 3:1 dla UPCN
mistrzostwo Argentyny dla UPCN San Juan

UPCN: Gomez (5), Cavanna (1), Bartman (17), Lazo (8), Lee (7), Ramos (12), Garrocq (libero) oraz Armesto, Zerba i Salvo
Personal: Gauna (5), Patti (4), Penczew (13), Theo (10), Gonzalez D. (1), Crer (5), Gonzalez A. (libero) oraz Loca, Garcia i Galdon