Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zarząd AZS-u Częstochowa ostro odpowiada

Zarząd AZS-u Częstochowa ostro odpowiada

Zarząd klubu AZS-u Częstochowa w mocnych słowach odpowiedział na ciążące na nim zarzuty. W długim oświadczeniu prezes, Roman Lisowki, wywołał do tablicy między innymi Andrzeja Szewińskiego, który krytycznie odnosił się do sytuacji w klubie oraz przedstawicieli miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z całością oświadczenia zarządu AZS-u Częstochowa.Szanowni Państwo,

     dziękuję w imieniu Zarządu Klubu AZS Częstochowa S.A. za zaproszenie na posiedzenie Komisji, która po raz pierwszy po wielu latach, a może nawet po raz pierwszy w swojej historii, zebrała się, by ocenić działania naszego Klubu po zakończonym sezonie. Nie był on dla nas szczęśliwy i dobrze się stało, że mam okazję zaprezentować w tak szacownym gronie oświadczenie klubu w kilku zasadniczych kwestiach odnoszących się do uzyskanego przez AZS wyniku.

     Tworząc kadrę AZS-u na sezon 2016/2017 dysponowaliśmy, podobnie jak w ostatnich latach, bardzo ograniczonymi środkami finansowymi, bez gwarancji ich stabilności przez resztę sezonu. Realizowaliśmy zatem zakupy zawodników adekwatnie do posiadanych środków i dostępności graczy na rynku. Jak wiadomo, w profesjonalnym sporcie wynik sportowy zależy w prosty sposób od posiadanego budżetu. Okazało się, że zespół, który udało się nam stworzyć, pomimo wielu naszych starań związanych z budową jego odporności psychicznej, decydującej we współczesnym sporcie o zwycięstwie, nie był w stanie uzyskać wyższej pozycji w rozgrywkach PlusLigi. Pomimo ograniczeń finansowych, udało się nam zagwarantować drużynie profesjonalne zaplecze, gwarantując jej optymalne warunki treningu, przygotowań i udziału w rozgrywkach.

     Z przykrością zatem stwierdzam, że pomimo naszych starań i wielu wysiłków nie udało się nam uzyskać lepszego wyniku. Dlatego w pełni uzasadnione są słowa krytyki pod naszym adresem, bo wynik jest jednoznacznie słaby. Przyjmuję tę krytykę w imieniu własnym i Zarządu, zawodników i sztabu trenerskiego,  przepraszając kibiców za tak słaby wynik sportowy w sezonie 2016/2017.

      Ratując klub przed upadkiem finansowym, byliśmy zmuszeni podjąć działania oszczędnościowe, w tym ograniczyliśmy o 50% wynagrodzenia dla całego zaplecza drużyny, rozbudowując grupę wolontariuszy pomagających klubowi. W klubie w sezonie 2016/2017 nie powstało zadłużenie finansowe, graliśmy fair nie zaciągając zobowiązań bez pokrycia. Do minimum ograniczyliśmy także wszelkie inne wydatki.

     Poza działaniami sekcji AZS-u biorącej udział w rozgrywkach ekstraklasy siatkarskiej, konsekwentnie tworzyliśmy program budowy zaplecza młodzieżowego. Odnieśliśmy w tej dziedzinie, wspólnie z kadrą trenerską grup młodzieżowych, wielki sukces. Kadeci AZS 2020, stowarzyszenia działającego pod auspicjami AZS Częstochowa, będącego większościowym udziałowcem naszej spółki, wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Juniorzy AZS 2020 zajęli II miejsce na Śląsku i odpadli w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, natomiast młodzicy zdobyli I miejsce na Śląsku oraz odpadli w półfinale Mistrzostw Polski. Ten sukces szkoleniowy traktujemy jako inwestycję w przyszły rozwój AZS Częstochowa.

    O tym, że nie mamy wystarczającego budżetu na odbicie się od końcówki tabeli ekstraklasy, władze Częstochowy wiedziały od dawna. Wielokrotnie podnosiliśmy to w kontaktach z ich przedstawicielami. Władze także wiedziały o tym, że klub uratowali od wcześniejszego już upadku życzliwi, bezinteresowni ludzie i oddani działacze AZS, użyczając prywatne pieniądze. Podczas spotkania z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem i wiceprezydentem Jarosławem Marszałkiem oraz naczelnikiem Wydziału Kultury Promocji i Sportu Aleksandrem Wiernym w październiku ubiegłego roku przedstawiciele klubu zaprezentowali długoterminowy program odbudowy pozycji AZS-u wraz z koncepcją skoordynowania działań zaplecza siatkarskiego w Częstochowie w oparciu o istniejący już potencjał i wieloletnie, piękne tradycje klubu. Zaprezentowany został także program społeczny wspierający działania miasta i AZS, promujący Częstochowę, będący atrakcją dla mieszkańców, a szczególnie dla młodzieży.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved