Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Xiamen Open: Triumf Kanadyjek, brąz dla Australijek

Xiamen Open: Triumf Kanadyjek, brąz dla Australijek

Zakończyła się także żeńska część Xiamen Open. Na najwyższym stopniu podium stanęły Kanadyjki Pavan/Humana-Paredes, które pokonały Amerykanki Claes/Hochevar. Mecz o brązowy medal zwyciężyły Australijki Mariafe Del Solar Artacho i Taliqua Clancy, nie dały one szans Brazylijkom Eduardzie Santos Lisboa i Agacie Bednarczuk.

W półfinałach Brazylijki przegrały z Kanadyjkami, zaś Australijki z Amerykankami. Finał pocieszenia trwał dwa sety, ale był bardzo zaciętym widowiskiem. W obu partiach jednak parze z Australii udało się wypracować niewielką przewagę i dowieźć ją do końca. W pierwszym secie w ataku świetnie spisywała się Taliqua Clancy. Brazylijski starały się walczyć, ale nie zdołały odrobić strat. W drugiej partii odskoczyły na 9:7 za sprawą zagrywki Agathy, ale Australijki się nie poddały, odrobiły starty i sięgnęły po brąz.

W meczu finałowym Brittany Hochevar i Kelly Claes jedynie w pierwszym secie były w stanie dotrzymać kroku Australijkom. Miały szansę nawet na wygranie tej partii, ale w końcówce okazały się słabsze. W drugiej odsłonie dominowały już Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes, raz za razem wyprowadzały on skuteczne ataki, dobrze także zagrywały i broniły. Na bloku także znakomicie spisywała się wysoka Pavan. Dla amerykańskiej pary wynik ten i tak jest sukcesem, to był pierwszy wspólny turniej tych zawodniczek.