Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wystartowały rozgrywki II ligi mężczyzn

Wystartowały rozgrywki II ligi mężczyzn

W miniony weekend wystartowały rozgrywki II ligi mężczyzn w grupie 2, 4 i 5. Miały się rozpocząć również w grupie 1, ale przez zamieszanie spowodowane wycofaniem się trzech zespołów oraz przenosinami jednej z drużyn ze Świnoujścia do Polic odbył się tylko jeden mecz. Grupy 3 i 6 rozpoczną grę tydzień później.

W grupie 1. II ligi mężczyzn miało grać 11 zespołów. Wycofał się jednak AZS Poznań, a tuż przed startem rozgrywek zrezygnowały Espadon II Szczecin i SKS Murowana Goślina, co całkowicie zdezorganizowało terminarz. Z pięciu zaplanowanych meczów miały się odbyć dwa, ale… odbył się tylko jeden. Stoczniowiec Gdańsk na własnym terenie bez problemów pokonał w trzech setach Dragona Dobre. Zespół gości w żadnej z trzech partii nie zbliżył się do granicy 20 punktów. Mecz OPP Powiat Kołobrzeski – SMS Police został w ostatniej chwili przeniesiony na 22 października. Okazało się, że klub z Polic po przenosinach drużyny ze Świnoujścia nie zdążył dopełnić wszystkich formalności, co jeszcze bardziej spotęgowało wrażenia bałaganu w tej grupie. Na szczęście PZPS zmienił już terminarz i od 2. kolejki wszystko już powinno wyglądać normalnie.

W grupie 2. najciekawsze mecze kibice oglądali w Wołominie i Olsztynie. Huragan Wołomin przegrał wprawdzie z faworyzowanym zespołem Netu Ostrołęka, ale po walce. Gospodarze nawet prowadzili 2:1, ostatecznie ulegając rywalom w tie-breaku. Również piąty set decydował o wygranej w meczu AZS-u UWM Olsztyn z Centrum Augustów. Tu prowadzenie dwukrotnie obejmowali goście, ale dwa punkty jednak zostały w Olsztynie. Pierwszym liderem tabeli został BAS Białystok, który pewnie w trzech setach pokonał we własnej hali Czołg AZS UW Warszawa. Dwa inne stołeczne zespoły odniosły zwycięstwa w swoich halach. Legia wygrała 3:1 z Lesanem Halinów, z kolei warszawskie Metro również 3:1 wygrało z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Dwa z czterech setów w tym meczu zakończyło się wygraną Metra po zaciętych końcówkach na przewagi.

Świetnie sezon w grupie 3. rozpoczęli siatkarze Astry Nowa Sól. Siatkarze z lubuskiego pokonali we własnej hali Juve Głuchołazy 3:0, nie dając rywalom zbyt wielu szans. Astra została pierwszym liderem tabeli i wyprzedza lepszym bilansem małych punktów Olavię Oława. Siatkarze Olavii również w trzech setach uporali się na własnym terenie z AZS-em UZ Zielona Góra. Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Bielawie, gdzie miejscowa Bielawianka podejmowała BTS Bolesławiec. Już pierwszy set wygrany przez gospodarzy 36:34 rozgrzał do czerwoności publiczność. Goście dwukrotnie w tym meczu wyrównywali stan spotkania, ostatecznie jednak przegrali 12:15 w tie-breaku, wywożąc z Bielawy jeden punkt. Trzy punkty z Wrocławia wywieźli za to siatkarze Orła Międzyrzecz, którzy pokonali Gwardię 3:1, psując nieco wrocławianom inaugurację sezonu w hali przy ul. Krupniczej.

Wszystkie sześć spotkań 1. kolejki grupy 5. II ligi mężczyzn zakończyło się zwycięstwami gospodarzy. MKS Andrychów bez większych problemów pokonał BBTS II Bielsko-Biała, nie pozwalając rywalom na zdobycie 20 punktów w żadnej z trzech partii. Również w trzech setach zakończyli swój mecz siatkarze z Jaworzna, pokonując 3:0 MKS II Będzin, w składzie którego znalazło się pięciu graczy zgłoszonych do rozgrywek PlusLigi. Rezerwy GKS-u Katowice wygrały wprawdzie jednego seta w Rybniku, ale do domu wróciły z niczym. Volley Rybnik wygrał 3:1 i zgarnął pełną pulę punktów. Emocji zabrakło w Strzelcach Opolskich, gdzie miejscowy UKS ZAKSA rozgromił Górnika Radlin. Również w trzech setach swoje spotkanie rozstrzygnęli młodzi siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy w Żorach pokonali AZS Politechnikę Opolską. TKS Tychy udanie rozpoczął sezon, wygrywając 3:0 z Kęczaninem Kęty, co dało mu trzy punkty na starcie rozgrywek.