Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wygrana wieliczanek z fińskim zespołem

Wygrana wieliczanek z fińskim zespołem

W sobotę zespół 7R Solnej Wieliczka rozegrał trzeci sparing w trakcie okresu przygotowawczego. Po zwycięstwie 3:1 z Grupą Azoty PWSZ Tarnów oraz przegranej 1:2 z E.Leclerc Radomką Radom drużynie przyszło zmierzyć się z ekipą Polkky Kuusamo – czwartym zespołem poprzedniego sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej w Finlandii.

Ekipa gości przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek w Europie Środkowej. W trakcie tournée rozegrała już mecze towarzyskie z drużynami czeskiej Ekstraligi – z Ostrawy oraz Brna – które zakończyły się rezultatami kolejno 4:0 oraz 2:3. Dla sztabu szkoleniowe 7R Solnej spotkanie kolejny raz miało charakter treningowy. Zagrały w nim wszystkie zawodniczki, trenerzy próbowali różnych ustawień taktycznych.

Różnica w grze obu zespołów widoczna była w każdym elemencie. Jedynie krótkimi fragmentami drużyna Polkky Kuusamo była w stanie nawiązać równorzędną walkę z wieliczankami. W pierwszych trzech setach od początku gospodynie narzucały swój rytm gry, zyskując kilkupunktowe prowadzenie i nie oddając go do końca. W dodatkowym, czwartym secie lepiej zaczął zespół gości (7:2), jednak po czasie trenera Litwina 7R Solna wróciła do wcześniejszej gry i zwyciężyła z nawiązką także tę partię.

W przyszły weekend wieliczanki udadzą się na memoriał im. Jerzego Góreckiego w Legionowie, w którym zmierzą się z Eneą PTPS Piła, Legionovią oraz rywalem z I ligi MKS-em Calisią Kalisz. Z kolei w dniach 22-23 września w Wieliczce odbędzie się trzeci turniej o Solną Piłkę, w którym oprócz 7R Solnej zagrają: Legionovia Legionowo, MKS Dąbrowa Górnicza oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Od najbliższych spotkań prawdopodobnie zdolna do gry będzie już środkowa Karolina Sowisz, która w meczu kontrolnym w Tarnowie skręciła kostkę.

7R Solna Wieliczka – Polkky Kuusamo 4:0
(25:17, 25:20, 25:15, 25:18)

Skład 7R Solnej: Urbanik, Jagodzińska, Grabka, Stojek, Gawlak, Pelc, Bąkowska (libero) oraz Szostok, Ząbek, Wieczorek i Wesół

źródło: wtssolna.pl