Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Finał nie dla Polaków

WT Xiamen: Finał nie dla Polaków

Po wygranej w polskim pojedynku w ćwierćfinale turnieju w półfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z duetem z Rosji. Po zaciętym spotkaniu Polacy musieli uznać wyższość rywali. W drugim półfinale triumfowali Krasilnikov/Liamin, czeka nas więc rosyjski finał. Polacy o brąz powalczą z Brazylijczykami.

Pierwszy półfinał miał dość specyficzny przebieg, o ile odsłonę premierową zdominowali Rosjanie i sporo wskazywało, że duet Krasilnikow/Liamin są w stanie zdominować rywalizację to do wyłonienia triumfatora konieczny był tie-break. Praktycznie od pierwszych piłek to Rosjanie dyktowali warunki, dość szybko budując bezpieczny dystans. Krasilnikowowi z Liaminem wychodziło praktycznie wszystko, co pozwoliło im na pewna wygraną do 12. Kilka minut później role się odwróciły. Alison i Bruno wykorzystali swoje doświadczenie, odbudowując się, przejęli kontrolę nad rywalizacją. Druga partia przypominała odsłonę premierową, jednak przy zmianie ról. Po wygranej 21:11 Brazylijczycy doprowadzili do dodatkowej partii. Ta odsłona była najbardziej wyrównaną. Przy zmienności sytuacji końcówka seta należała do Rosjan i to oni wygrywając 2:1, zostali pierwszym finalistą.

Spotkaniem bardziej atrakcyjnym z naszego punktu widzenia był drugi z półfinałów. Mimo że wyżej notowana parą byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z wygranej mogli cieszyć się Rosjanie. Był to jednak bardziej zacięty mecz niż pierwszy z półfinałów. Czujna gra obronna Rosjan pozwalała im wyprowadzać kolejne kontrataki. Biało-czerwoni gonili rywali, co pozwoliło im wyrównać stan w końcówce seta. To był dopiero początek walki, triumfatora w tej części rywalizacji musiała wyłonić gra na przewagi, w tej niestety lepiej radzili sobie Stojanovskij i Wieliczko, triumfując 22:20.

W drugiej partii gra nie była już tak wyrównana. Polacy nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom, praktycznie na przestrzeni całego seta Rosjanie mogli cieszyć się z przewagi. Celne zagrania ze strony rywali oddalały Kantora z Łosiakiem od wielkiego finału. Przy takiej grze Rosjan trudno było odwrócić losy seta, wygranego przez rywali do 17.

W niedzielę w walce o brąz biało-czerwoni zmierzą się z dobrze dysponowaną parą z Brazylii – Alison/Bruno.