Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Qinzhou: Kołosińska i Kociołek w finale turnieju

WT Qinzhou: Kołosińska i Kociołek w finale turnieju

Bardzo dobrze radzą sobie na turnieju World Tour w chińskim Qinzhou Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska. Polki w ćwierćfinale pokonały australijską parę Bawden/Ngauamo w dwóch setach. Tym samym biało-czerwone awansowały do strefy medalowej i w półfinale pokonały 2:0 Amerykanki Sweat/Summer. W niedzielę nasze siatkarki zagrają o złote medale.

W meczu ćwierćfinałowym rywalkami biało-czerwonych były Louisse Bawden i Jessyka Ngauamo z Australii. Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek po wygranych dwóch meczach w turnieju również teraz nie zamierzały odpuszczać. W pierwszym secie po wyrównanym początku uzyskały kilkupunktową przewagę, którą spokojnie dowiozły do końca, wygrywając 21:16. Również w drugim secie stroną przeważającą były nasze reprezentantki. Kołosińska i Kociołek grając bardzo dobrze na siatce i ofiarnie w obronie, również tego seta wygrały, tym razem do 17 i mogły się cieszyć z awansu do czołowej czwórki turnieju. Znalazły się tam obok gospodyń Wang/X.Y.Xia, Australijek Del Solar/Clancy i amerykańskiej pary Sweat/Summer.

Właśnie Amerykanki Brooke Sweat i Summer Ross był rywalkami naszych siatkarek w meczu półfinałowym. I znów Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek dobrze rozpoczęły mecz. Po uzyskaniu niewielkiej przewagi kontrolowały wydarzenia na boisku i pierwszego seta wygrały do 17. W drugiej partii, o wiele bardziej wyrównanej, zacięta walka trwała do stanu 13:13. Potem Polki odskoczyły na jeden punkt, ale rywalki nie odpuszczały. Biało-czerwone były jednak już nie do zatrzymania w końcówce. Wygrały 21:18 i w niedzielę zagrają w wielkim finale turnieju.