Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mersin: Rudol i Kujawiak nie wyszli z grupy

WT Mersin: Rudol i Kujawiak nie wyszli z grupy

W drugim swoim meczu w grupie G turnieju głównego World Tour w tureckim Mersin Maciej Rudol i Kacper Kujawiak walczyli o pozostanie w turnieju i awans do rundy pucharowej z parą z Austrii. Niestety nasi siatkarze przegrali po zaciętej walce i tie-breaku i pożegnali się z turniejem na fazie grupowej.

Po porażce w trzech setach w pierwszym meczu grupy G ze Szwajcarami Maciej Rudol i Kacper Kujawiak w drugim swoim spotkaniu grupowym musieli walczyć o pozostanie w turnieju. Ich przeciwnikami byli Austriacy Robin Seidl i Christoph Dressler. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący, a o wygranych w poszczególnych setach decydowały końcówki na przewagi.

W pierwszym secie minimalnie lepsi okazali się Austriacy, chociaż nasi siatkarze byli bliscy wygranej. Ostatecznie jednak Rudol i Kujawiak musieli uznać wyższość rywali i przegrali 25:27. Równie zacięta walka trwała w drugim secie spotkania, tym razem jednak Polacy lepiej rozegrali końcówkę. Biało-czerwoni wygrali 22:20 i wyrównali stan spotkania. O tym, kto pozostanie w turnieju, miał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się ponownie Austriacy, którzy odskoczyli na kilka punktów i nie dali się już dogonić. Seidl i Dressler wygrali 15:11 i to oni zagrają w dalszej części turnieju. Polacy odpadli i wracają do domu.