Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mersin: Porażka Gruszczyńskiej i Gromadowskiej

WT Mersin: Porażka Gruszczyńskiej i Gromadowskiej

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska wzięły udział w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w tureckim Mersin. Polki przegrały jednak z łotewską parą Lece/Liepinlauska i pożegnały się z zawodami.

W kwalifikacjach Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska trafiły na łotewski duet Lece/Liepinauska. Początek spotkania był zacięty, ale biało-czerwone tylko przez moment były w stanie dotrzymać kroku przeciwniczkom. Te odskoczyły najpierw na dwa, a następnie na cztery oczka, co pozwalało im kontrolować boiskowe wydarzenia. Na moment Polki zbliżyły się na dwa punkty, ale w środkowej fazie seta dystans dzielący oba duety ponownie zaczął się powiększać. Naszym reprezentantkom brakowało skuteczności na siatce, popełniały też więcej błędów, przez co Łotyszki kroczyły do sukcesu. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a pierwsza partia padła łupem Łotyszek 21:15.

Drugą odsłonę przeciwniczki również zaczęły lepiej, bo od dwupunktowego prowadzenia. Utrzymywały je przez pewien czas, ale biało-czerwonym udało się odrobić straty. Z remisu nie cieszyły się długo, bo w środkowej fazie seta ponownie Łotyszki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Polkom jakby brakowało pomysłu na zdobywanie punktów przy swoim serwisie, a przeciwniczki poczynały sobie coraz pewniej. Im bliżej końca seta, tym ich dominacja stawała się coraz wyraźniejsza, a z Gruszczyńskiej i Gromadowskiej uchodziło powietrze. Ostatecznie biało-czerwone przegrały 16:21 i odpadły w kwalifikacjach.

Lece/Liepinlauska LAT – Gruszczyńska/Gromadowska POL 2:0
(21:15, 21:16)