Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Lucerna: Rudol i Kujawiak bez awansu do ćwierćfinału

WT Lucerna: Rudol i Kujawiak bez awansu do ćwierćfinału

Maciej Rudol i Kacper Kujawiak wygrali swoją grupę na turnieju World Tour w Lucernie, jednak w II rundzie pucharowej polska para musiała uznać wyższość Niemców – Bergmann/Harms. Tym samym duet znad Wisły nie awansował do ćwierćfinału turnieju w szwajcarskim mieście.

Drugą rundę turnieju głównego Maciej Rudol i Kacper Kujawiak rozpoczęli od prowadzenia 3:1 z niemiecką parą Bergmann/Harms. Szybko jednak to duet zza zachodniej granicy wyszedł na minimalne prowadzenie (5:4), które zaczął powiększać (7:5). Biało-czerwoni wyrównali stan rywalizacji (7:7), jednak chwilę potem znów Niemcy mieli dwa oczka zaliczki (12:10) i to do nich należała końcówka premierowej odsłony, wygranej 21:16.

Mocnym uderzeniem Polacy rozpoczęli drugą partię w Lucernie (8:4) i nie mieli tym razem problemów z utrzymaniem swojego dystansu. W końcówce Rudol/Kujawiak prowadzili 18:15 i swobodnie wyrównali stan w całym meczu (21:17). Decydujący set rozpoczął się od wyrównanej walki (2:2), po której dwupunktową przewagę uzyskali polscy siatkarze (4:2). Nic z niego nie zostało jednak w połowie seta (7:7). Potem to Bergmann z Harmsem zapisali na swoim koncie dwa oczka z rzędu (9:7), a następnie odskoczyli na trzy punkty (12:9). Niemieckiej parze to prowadzenie udało się utrzymać do końca, kończąc tym samym pojedynek z Polakami wygraną.

Rudol/Kujawiak [POL] – Bergman/Harms [GER] 1:2
(16:21, 21:17, 11:15)