Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Kish: Drugie miejsce Polaków

WT Kish: Drugie miejsce Polaków

Pierwszą porażkę w turnieju w irańskim Kish Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odnieśli dopiero w finale. Biało-czerwoni po pokonaniu 2:0 w półfinale pary Stojanowskij/Jarzutkin w decydującym o końcowym wyniku spotkaniu ulegli 1:2 rosyjskiemu duetowi Liamin/Krasilnikow. Trzecie miejsce w starciu z niemieckim duetem Schümann/Thole wywalczyli półfinałowi rywale biało-czerwonych.

Jako pierwsi walkę o podium stoczyły duety, które przegrały swoje półfinały. Stojanowskij/Jarzutkin początkowo nie byli w stanie zatrzymać Lorenza Schümanna i Juliusa Thole. Niemcy narzucili swój styl gry i wygrali inauguracyjną odsłonę 21:13. W kolejnym secie po wyrównanej walce Rosjanie odwrócili wynik, zwyciężając do 17. Piąta odsłona potoczyła się już zgodnie z oczekiwaniami reprezentantów Rosji, którzy pozwolili Niemcom zdobyć jedynie 7 punktów.

o 3. miejsce:
Stojanowskij/Jarzutkin – Schümann/Thole 2:1
(13:21, 21:17, 15:7)

Spotkanie od początku szło po myśli polaków. Przy zagrywce Piotra Kantora biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 4:0. Dopiero po ataku Nikity Liamina Rosjanie zdobyli pierwszy punkt (4:1). Z czasem gra wyrównała się, jednak wciąż to Polacy utrzymywali się na prowadzeniu (6:4, 9:7). W kolejnej fazie seta Rosjanie zbliżyli się na zaledwie jeden punkt, a po przerwie technicznej wyrównali wynik (11:11). Po kolejnych akcjach Liamin/Krasilnikow zdołali odwrócić wynik. Ta sytuacja nie trwała jednak długo. Kantor i Łosiak szybko opanowali sytuację, a po błędzie przeciwników cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

Otwarcie drugiej odsłony było znacznie bardziej wyrównane (6:5). Żaden z duetów nie zdołał odskoczyć rywalowi. Akcje toczyły się punkt za punkt. Dopiero w drugiej części tej odsłony na prowadzenie wyszli Liamin i Krasilnikow, a Polacy zaczęli popełniać błędy (19:16). Pomimo starań i walki do ostatniej piłki Kantor i Łosiak nie zdołali odrobić wszystkich powstałych strat (19:20). Zdecydowany atak z prawego skrzydła zamknął tę odsłonę.

Z wysokiego C decydującego seta rozpoczęli Rosjanie (3:0). Z akcji na akcję biało-czerwoni starali się zniwelować straty, jednak przez własne błędy nie udało im się doprowadzić do remisu (5:8). Problemy z przyjęciem biało-czerwonych tylko pogłębiły straty (5:10). Kolejną serię Rosjan przerwał dopiero skutecznym zbiciem Kantor (6:10). W uderzeniu pozostali jednak przeciwnicy, którym wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła do zwycięstwa. As serwisowy zakończył cały pojedynek.