Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Kantor i Łosiak wygrali swoją grupę

WT Itapema: Kantor i Łosiak wygrali swoją grupę

W turnieju World Tour w Itapemie w Brazylii drugi mecz w swojej grupie wygrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy pokonali w meczu o pierwsze miejsce kubańską parę Nivaldo/Gonzalez i awansowali bezpośrednio do II rundy pucharowej. W piątek późnym wieczorem czasu polskiego biało-czerwoni walczyć będą o awans do ćwierćfinału.

Świetnie poradzili sobie w grupie C turnieju World Tour w Itapemie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy po wygranej w pierwszym meczu z Brazylijczykami zmierzyli się o pierwsze miejsce w grupie z kubańską parą Diaz Gomez Nivaldo Nadir/Sergio Reynaldo Gonzalez Bayard.

Już w pierwszym secie biało-czerwoni pokazali rywalom ich miejsce w szeregu. Nasi siatkarze grali skutecznie na siatce, bardzo dobrze zagrywką i zagubieni Kubańczycy byli wyraźnie bezradni. Przewaga Polaków rosła bardzo szybko i ostatecznie wygrali oni tego seta wysoko do 10. Również w drugiej partii Łosiak i Kantor mieli wyraźną i bezpieczną przewagę, tym razem jednak Kubańczycy zdobyli pięć punktów więcej. Niewiele im to pomogło – reprezentanci Polski pewnie wygrali to spotkanie 2:0 i awansowali do dalszych gier z pierwszego miejsca w grupie. To oznacza grę od razu w II rundzie pucharowej – w piątek późnym wieczorem czasu polskiego Kantor i Łosiak powalczą o awans do ćwierćfinału.

O pozostanie w turnieju walczyć dziś będą jeszcze Kacper Kujawiak i Maciej Rudol.