Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Huntington Beach: Dwa zwycięstwa Pręgowskiej i Wachowicz w kwalifikacjach

WT Huntington Beach: Dwa zwycięstwa Pręgowskiej i Wachowicz w kwalifikacjach

W Huntington Beach rozpoczął się turniej z serii World Tour. W kwalifikacjach nie zabrakło polskich par. Duet Agnieszka Pręgowska i Aleksandra Wachowicz na początku zmagań zapisał na swoim koncie dwie wygrane, najpierw pokonując Argaz/Fuller, a następnie dominując na piasku w meczu z Valencianą/Jedlicka. W turnieju głównym zabraknie natomiast duetu Tralka/Gortych, który w pierwszej rundzie kwalifikacji uległ Amerykanom – Drake/Luers.

Polki turniej w Huntington Beach rozpoczęły od seta granego na przewagi. W nim 22:20 pokonały amerykański team Agraz/Fuller. W drugiej odsłonie starcia biało-czerwonym było już o wiele łatwiej. Agnieszka Pręgowska i Aleksandra Wachowicz bez większych problemów ograły swoje rywalki 21:10.

Agraz/Fuller [USA] – Pręgowska/Wachowicz [POL] 0:2
(20:22, 10:21)

Jeszcze szybciej polska para wygrała drugi mecz w Huntington Beach. Ich rywalkami były siatkarki z Wysp Dziewiczych: Valenciana/Jedlicka. Pręgowska/Wachowicz nie dały im żadnych szans, wygrywając premierową odsłonę 21:11, a w drugim secie Polki całkowicie zdominowały swoje przeciwniczki z egzotycznego kraju, pokonując je aż 21:4.

Valenciana/Jedlicka [ISV] – Pręgowska/Wachowicz [POL] 0:2
(11:21, 4:21)

W kwalifikacjach swoje występy w Huntington Beach zakończyli Szymon Trałka i Tomasz Gortych, którzy nie dali rady amerykańskiej parze Drake/Luers. Polacy dość wyraźnie ulegli Amerykanom 0:2. W pierwszym secie udało im się zdobyć zaledwie 13 punktów, natomiast w drugim ich dorobek był trochę lepszy, ale nadal 16 oczek to było za mało, aby nawiązać wyrównaną walkę z teamem gospodarzy.

Tralka/Gortych [POL] – Drake/Luers [USA] 0:2
(13:21, 16:21)