Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Huntington Beach: Koniec turnieju dla Pręgowskiej i Wachowicz

WT Huntington Beach: Koniec turnieju dla Pręgowskiej i Wachowicz

Po przejściu przez kwalifikacje bez straty seta w turnieju głównym Agnieszce Pręgowskiej i Aleksandrze Wachowicz nie poszło już tak dobrze. Po gładkiej przegranej z Rosjankami pozostała im gra o niższe miejsca. Drugi polski duet co prawda wygrał 2:0 pierwszy mecz, ale w drugim już przegrał, co sprawiło, że kolejne starcie turnieju rozegrane zostało między Polkami. Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek wyraźnie pokonały Pręgowską/Wachowicz i pozostają w grze o wyższe lokaty.

Spotkanie z Amerykankami Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek rozpoczęły z wysokiego C. Biało-czerwone rozgromiły bowiem rywalki w pierwszej partii, wygrywając ją 21:12. W drugiej odsłonie Summer Nash i Meaghan Wheeler postawiły już Polkom trudniejsze warunki. Wciąż jednak spotkanie przebiegało pod dyktando duetu Kołosińska/Kociołek, które tym razem triumfowały 21:18, wygrywając całe spotkanie 2:0.

Nash/Wheeler [USA] – Kołosińska/Kociołek [POL] 0:2
(12:21, 18:21)

W drugim czwartkowym starciu polski duet zmierzył się z kanadyjską parą Bansley/Wilkerson. Tym razem Polki nie sprostały rywalkom. O ile pierwszą partię przegrały minimalnie, 19:21, o tyle w drugiej odsłonie ekipa z Kraju Klonowego Liścia była już wyraźnie lepsza. Tym razem Heather Bansley i Brandie Wilkerson wygrały 21:15 i to one awansowały do kolejnej rundy turnieju.

Bansley/Wilkerson [CAN] – Kołosińska/Kociołek [POL] 2:0
(21:19, 21:15)

Słabe spotkanie z rosyjskim duetem Makroguzowa/Kołomina rozegrał drugi polski zespół, Agnieszka Pręgowska i Aleksandra Wachowicz. W spotkaniu wyraźnie lepsze były siatkarki z Rosji, które wygrały mecz bez straty seta. Obie partie wygrały one bardzo pewnie, wysoko pokonując biało-czerwone. Dwukrotnie rosyjski team triumfował bowiem 21:11.

Pręgowska/Wachowicz [POL] – Makroguzowa/Kołomina [RUS] 0:2
(11:21, 11:21)

W polskim starciu od początku dominowały Kołosińska i Kociołek. Pręgowska/Wachowicz nie były w stanie zatrzymać przeciwniczek, pierwszego seta przegrywając do 11. W drugiej odsłonie nie było wiele lepiej. Kołosińska/Kociołek pozwoliły swoim przeciwniczkom zdobyć tylko dwa punkty więcej i tym samym to one pozostały w grze o wyższe miejsca. W kolejnym meczu Polki zagrają z Amerykankami – Dowdy/Pollock. Pręgowska i Wachowicz zakończyły turniej na 33. miejscu.

Kołosińska/Kociołek [POL] –  Pręgowska/Wachowicz [POL] 2:0
(21:11, 21:13)