Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Huntington Beach: Kołosińska i Kociołek na 17. miejscu

WT Huntington Beach: Kołosińska i Kociołek na 17. miejscu

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek dość długo walczyły z prawej strony drabinki turniejowej w Huntington Beach. Polki pokonały amerykańską parę Dowdy/Pollock, a w meczu o wejście do czołowej szesnastki turnieju zmierzyły się z rywalkami ze Szwajcarii. Niestety musiały uznać wyższość rywalek i zakończyły turniej na 17. miejscu.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek po porażce z parą z Kanady spadły na prawą stronę drabinki turnieju w Huntington Beach, rozgrywanego systemem brazylijskim. Od tego momentu każdy mecz dla biało-czerwonych był walką o pozostanie w turnieju. Po wygranej w bratobójczej walce z Agnieszką Pręgowską i Aleksandrą Wachowicz kolejnymi rywalkami naszych reprezentantek były Amanda Dowdy i Irene Pollock reprezentujące Stany Zjednoczone. Pierwszy set spotkania był wyrównany i zacięty, ale Polki w końcówce okazały się minimalnie lepsze. Kołosińska i Kociołek wygrały 21:19, obejmując prowadzenie w tym meczu. Drugi set przebiegał już zdecydowanie pod dyktando Polek. Nasze siatkarki całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku i powiększały swoją przewagę. Ostatecznie wygrały 21:13 i awansowały do kolejnej rundy.

W meczu o wejście do czołowej szesnastki turnieju rywalkami Polek były Nina Betschart i Tanja Hüberli ze Szwajcarii. Niezwykle zacięty był pierwszy set spotkania. Nasze siatkarki były już naprawdę blisko wygranej, jednak ostatnie piłki należały do rywalek. Szwajcarki wygrały 27:25 i objęły prowadzenie w tym meczu. W drugim secie biało-czerwone starały się dotrzymać kroku przeciwniczkom, jednak te były cały czas kilka punktów przed nimi. Ostatecznie Kołosińska i Kociołek przegrały 17:21 i pożegnały się z turniejem, zajmując w nim 17. miejsce.