Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał WT: Łosiak i Kantor powalczą o brąz

Finał WT: Łosiak i Kantor powalczą o brąz

Półfinałowi rywale postawili polskiej parze twarde warunki. W konfrontacji z Amerykańskim duetem Dalhausser/Lucena Polacy mieli swoje szanse. Szczególnie zacięty był pierwszy set, wygrany przez Amerykanów do 21. W drugiej partii rywale nie dali biało-czerwonym większych szans. Tym samym Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi pozostanie walka o brąz.

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych pewniej rozpoczęli rywalizację półfinałową. Pierwszy set spotkania to gra na styku. Praktycznie na przestrzeni całej partii utrzymywał się kontakt punktowy. Sytuację kontrolowali Amerykanie, to oni utrzymywali minimalną zaliczkę punktową. Ten fragment spotkania rozstrzygnął się w końcówce, a o wygranej duetu Dalhausser/Lucena decydowały szczegóły. O prostych błędach, które okazały się kluczowymi w tej części spotkania, mówił po meczu Bartosz Łosiak. Byliśmy naprawdę blisko, jednak przegrywaliśmy w końcówkach. W pierwszym secie popełniliśmy kilka głupich błędów. Musimy pomyśleć o tym, jak rozstrzygać takie sety na swoją korzyść – podkreślił reprezentant Polski.

To właśnie pierwszy set meczu ustawił całą rywalizację. W kolejnej partii dystans dzielący obie ekipy był nieco wyższy. Amerykanie kilkupunktowe prowadzenie wypracowali na początku tej partii, nie pozwalając rywalom zbliżyć się do siebie, a nawet zwiększając dystans. Jak podkreślał Phil Dalhausser, ważnym elementem był serwis i seria punktowa, jaka przytrafiła się Amerykanom od stanu 14:10 do 17:11. Tej zaliczki Amerykanie nie wypuścili już z rąk, a pojedyncze skuteczne ataki Polaków wystarczyły już tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki. O dysproporcji między grą w pierwszym i drugim secie mówił po meczu również Piotr Kantor.W pierwszym secie zagraliśmy dobrze. W drugim rywale od początku do końca nas zdominowali, teraz pozostaje nam walka o brąz – podsumował.

W starciu o brąz biało-czerwoni zmierzą się z duetem z Italii – Nicolai/Lupo. Włosi przegrali swój półfinał w identycznym wymiarze jak Polacy (19:21, 15:21). O złoto zagrają natomiast Amerykanie i duet z Brazylii – Evandro/Andre.

Dalhausser/Lucena (USA) – Łosiak/Kantor (POL) 2:0
(21:19, 21:15)

źródło: FIVB, inf. własna